בעל דירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 12:47, 29 בינואר 2014

  שלום, ביום שישי האחרון נכנסתי לדירה כשותפה חדשה עם שוף שכבר קיים בדירה שנה. אבי עשה לי העברות ותיקונים קטנים. בין התיקונים , הברז של המקלחת היה חלוד ורקוב לכן קניתי אחד חדש ואבי ניסה להתקין אותו, בעת ההתקנה הצינור שנמצא בתוך האריחים התפורר מרוב ריקבון לכן לא היה ברז של מים חמים והיינו צריכים טיפול של אינסטלטור. לאחר שפנינו לבעל הבית הוא אמר שאין בעיה והוא יכניס זאת לסידור של יום ראשון (יש לציין שיש לו בעל מקצוע מטעמו שהוא השיפוצניק של הדירה) אף אחד לא פנה אלינו , וכשהתקשרנו אל בעל המקצוע ביום שבת נאמר לי שאביו נפטר לכן לא יוכל להגיע לתקן ושבכלל לא נאמר לו על הבעיה. ביום ראשון התקשרנו לבעל הבית והוא טען שזה בעיה שלנו שהצינור התפרק ושעלינו להפעיל את הביטוח ולשלם את ההשתתפות בסך 375 ש"ח שבסוף הפך להיות 550 ש"ח.יש לציין כי בחוזה רשום שעלינו לשלם כל נזק הנגרם על ידינו מלבד נזק של פרטים בלואים הנעשים בהם שימוש סביר. את בעל הבית מאוד קשה להשיג לפי מה שהשותף שכבר שנה בדירה אומר והוא אינו זמין רוב השבוע וכאשר אבי דיבר איתו הוא דיבר בחוצפה וסירב להקשיב ולבסוף גם ניתק לו בפרצוף. יש לנו עוד הרבה בעיות בבית אבל לא ניתן להשיג אותו רוב היום. האם כל הבעיות האלו אמורים להיות משולמים על ידינו?? ומה שהוא עושה זה חוקי?!? תודה רבה!

  השב
 • 18:01, 29 בינואר 2014

  שלום רב

  השאלה מה סוכם בחוזה ביניכם?
  בד"כ בלאי שוטף על חשבון המשכיר ושבר על חשבון השוכר.
  האם יש לכם זכות קיזוז ע"פ החוזה?
  בהצלחה,

  תגובה
 • 18:57, 29 בינואר 2014

  בחוזה יש סעיף אחד בלבד על נזקים , והוא אומר שאם השבר נגרם בחפץ בלוי שנעשה בו שימוש סבר (כגון הוצאת הברז הקודם בלבד - זה בעצמם מה שעשינו) אז זה יהיה על חשבון בעל הבית, ולא מוזכר סעיף של קיזוז.
  גם לפי הניתוח של הבעל מקצוע נאמר כי הצינור רקוב, מתישהו זה היה קורה.

  תגובה
 • 11:22, 3 בפברואר 2014

  שלום רב
  לפי המתואר על ידך ואם סעיף נוגד בהסכם, הרי שכל התיקוני בלאי סביר הם על חשבון בעל הדירה.
  אם בעל הדירה לא עונה לטלפונים אפשר לשלוח לו מכתב רשמי ולתעד ת הדברים - דבר שיצריך התייחסות שלו לעניין.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע