• 11 באפריל 2013

  האם למשכיר מותר לבקש מהשוכר לא להציג חוזה שכירות?

  השבוע השכרתי עבור אימי דירת שני חדרים באשדוד אשר שהיא חלק מדירה מפוצלת בת חמישה חדרים.במעמד חתימת החוזה נתבקשתי ( בע"פ ) מהמתווך שהוא בנו של האיש שעימו אימי חתמה על החוזה,לא להציג את החוזה בפני אף אחד ואם אעשה כן הוא ידאג ששום מתווך לא יעבוד איתי.בתחילה לא ייחסתי לכך חשיבות גדולה משום שלא העליתי בדעתי שאצטרך לעשות זאת.שילמתי את כל הסכום עבור שנה שלמה יותר משלושים אלף ש"ח ( מכיוון שבעל הדירה לא בטח שאימי תוכל לעמוד בהסכם ) וקיבלתי את המפתח.

  למחרת פניתי למשרד הפנים כדי לשנות לה את הכתובת,אך שם נדרשתי להציג חוזה שכירות.מכיוון שנזכרתי בבקשתו של המשכיר לא הצגתי את החוזה אך פניתי אליו והצגתי בפניו את דרישת משרד הפנים.בעל הבית סירב שאעשה זאת וביקש לבטל את החוזה.אח"כ הוא פנה אליי בבקשה לכתוב חוזה חדש שבו כל הדירה ( כ-150מ"ר ) תהיה רשומה על שמה של אימי כשוכרת - אך סירבתי לבקשה זו מכיוון שאימי מקבלת פנסיה והשלמת הכנסה מהביטוח הלאומי וחתימה כזו ( מעבר לזה שאני לא רוצה להיות שותף לרמאות ) יכולה לפגוע בחלק מזכויות הקצבה שלה וההטבות הנלוות להן.מכיוון שכך נאלצתי בעל כורחי לבטל את ההסכם.

  בנו של המשכיר כתב חוזה שכביכול הביטול הגיע מצידי ולא בגלל החשש שלו מעצם הצגת החוזה בכל מיני רשויות ממשלתיות.אני רוצה לציין שהסכמתי לחתום מתוך לחץ ומחשש שהוא לא יחזיר לי את כספי ( אפילו את הכסף הוא ביקש במזומן ולא בהמחאה בנקאית ).

  השאלה הנוספת שלי היא,האם הסכם הביטול הוא חוקי מעצם היותו התנאי להחזרת כספי שאילץ אותי בשם אימי לחתום על-כך? והאם יש לי בסיס לתביעה משפטית?

  בתודה מראש!

  11 באפריל 2013
 • 12 באפריל 2013

  האם למשכיר מותר לבקש מהשוכר לא להציג חוזה שכירות?

  שלום
  בעיקרון זכותו של השוכר להציג את החוזה - ע"מ לשנות כתובת, לדווח לעירייה כדי לקבל הנחה וכו'.
  אם כל כספך הוחזר - המלצתי לרדת מהעניין - בתי המשפט עמוסים בתביעות - ואין להם הרבה סבלנות לתביעות מסוג זה, אלא אם נגרמו לכם נזקים ממשיים שהינכם יכולים להוכיח בקלות.
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  12 באפריל 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?