אלרגיה לכלור כתוצאה מעבודה בבריכה טיפולית - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • איריס

  נשלח ע"יאיריס 18:42, 2 במרץ 2014

  שלום רב, אני עובדת בבריכה טיפולית במשך 5-6 שעות ביום כתוצאה מהעבודה הזו העור פיתח אלרגיה לכלור שמתבטא בנגעים אדומים ומגרדים. אכן קיבלתי חופשת מחלה למשך 10 ימים. וכעת לאחר חופשת המחלה, המצב לא משתפר ואני נאלצת לעזוב את עבודתי. השאלה היא: האם אלרגיה לכלור נחשבת לתאונת עבודה ואם כן , האם מגיע לי פיצוי מהמעביד. בנוסף , אם במידה ומצב העור שלי ישתפר, האם אני אוכל לעבוד בעבודה בבריכה טיפולית אחרת או שזה ימנע ממני עבודה בתחום? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג עו"ד,מנהל הפורום

  07:44, 3 במרץ 2014

  איריס שלום רב., יתכן בהחלט שהאלרגיה שלך אם נוצרה מתנאי העבודה יכולה להביא להכרה של הביטוח הלאומי ולפיצוי מהביטוח הלאומי ., לגבי התרשלות המעביד צריך פרטים נוספים על מנת לבחון זאת. באשר לעבודה בתחום עם המשך חשיפה לכלור זאת יקבע מומחה לאלרגיה.

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.