תשלום מביטוח לאומי עקב חוסר יכולת לעבוד בגלל 2 פריצות דיסק - פורום מחלות מקצוע

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 08:32, 18 באוגוסט 2014

  אני עובדת בעבודות בית - עוזרת אצל 2 משפחות כל השבוע אני בת 43 ולפני 3 חודשים היו לי 2 פריצות דיסק לא יכולתי לקום מהמיטה ועברתי ניתוח. חודש וחצי אחרי הניתוח הייתי מוגבלת לחלוטין ולא יכולתי ללכת לשום מקום. הייתי עם כיסא גלגלים ואח"כ הלכתי עם הליכון עכשיו אני מתחילה לחזור לעצמי. 3 חודשים לא עבדתי. האם בביטוח לאומי צריכים לשלם לי על ה-3 חודשים שלא עבדתי והאם זאת מחלת מקצוע או תאונת עבודה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:08, 18 באוגוסט 2014

  מיקי שלום רב., האם היה אירוע ספציפי שגרם לפציעתך ? במידה שכן- זו תאונת עבודה. במידה שלא יש לבחון האם מתאים להגדרה של מיקרוטראומה בהתאם לבחינת הפעולות החוזרות שעשית בעבודה., במידה ותוכרי ע"י המוסד לביטוח לאומי תקום לך הזכאות לדמי פגיעה עד 91 יום ולאחר מכן להגשת תביעה לנכות מעבודה.,

  תגובה

רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה המופיעה תחת הפרק "מחלות מקצוע" בתקנות הביטוח הלאומי. הפסיקה קבעה כי לעובד ישנה דרך נוספת להכרה כנפגע מעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה, מחלה שנגרמה כתוצאה מתנועות חוזרות ונישנות.

בפורום יינתנו שאלות ראשוניות הקשורות למחלות מקצוע, דהיינו, מחלה שנגרמת לעובד עקב עבודותו או עיסוקו, בזמן חשיפתו לגורם מזיק, הן בהדרגה והן לאורך זמן. האם קיים קשר סיבתי בין המחלה לעבודה? דיווח לביטוח הלאומי, מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל בעקבות הפגיעה? מהו ההליך המשפטי לאחר דחיית הבקשה? סיוע בהפניה לרופא מומחה שיקבע האם קיים קשר בין אופי העבודה למחלה.