פושט רגל ותיק הוצלפ - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 09:21, 23 בדצמבר 2013

  לגרוש שלי יש חוב על מזונות של שלושת ילדיי בהוצאה לפועל. הוא הכניס את החוב של המזונות לתוך הליך פשיטת הרגל שלו אני כיום מקבלת את מזונות ילדיי דרך המלל, כמובן שהמזונות השוטפים אינם גדלים בהוצאה לפועל. כיום קיבלתי את בקשתו לטענת פרעתי על כך שהוא אינו פרע את חובו בהוצאה לפועל, אלה טענת פרעתי להורדת החוב, מפני שהרי מדובר בחוב מזונות התיק צובר רביות והצמדות על חוב הקרן. והוא החליט שעל הרשם להוריד זאת ולהקים דיון בכדי לדון על כך. ברצוני לדעת חוקתית. 1. האם רשם יכול להוריד את הסכום לקרן ללא ריבית והצמדה. 2. האם הרשם יכול לדון בטענה הזו כל עוד החייב בתוך הליך של פשיטת רגל והחוב נמצא בתיק הפש"ר כתביעת חוב. 3. האם אני יכולה לקבל את הרביות וההצמדות מהכונס מפני שידוע לי כיום שהנאמן מקבל את תביעות החוב של הנושים הנוספים עם עדכונים של רביות והצמדות ומוכן לשלם להם כולל הריביות וההצמדות. 4. כיום גם החייב הגיש תביעות על ילדיי שלוש קטינות שהם בנות מורדות, ועל הגדול שהוא מעל גיל 18 תביעת בן מורד, סה,כ שתי תביעות על ילדיי. האם לתביעות אלו הוא גם צריך אישור נאמן ראיתי זאת מהשאלה בפורום ששאל (אדם בשם עומרי) אודה על התייחסותך

  השב
 • 20:34, 19 בינואר 2014

  ליאת שלום!

  1. התשובה היא לא.
  2. התשובה היא לא
  3. נאמן משלם כספים לפי אותץו מנגנון לכל הנושים, כך שאם הוא משלם רביות לנושים אחרים עליו לשלם גם לך.
  בכל מקרה הריבית אשר חלה על מזונות היא ריבית על פי חוק אשר על נאמן לאשר במלואה בתביעת חוב.
  4. אכן הוא היה צריך אישור מסית משפט לצורך הגשת תביעות אלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.