חקירת יכולת - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 22:37, 20 בפברואר 2014

  יש לי שאלה ואשמח לתגובה, אני מטפלת בבחור פגוע נפש שלפני מס' שנים כשהיה במצב פסיכוטי ובלתי יציב, פיזר צ'קים וצבר חובות גדולים. היום אביו הגיע להסדר עם ההוצאה לפועל והחל לשלם את החוב שנעמד ב8000 ש"ח וזאת ע"י תלושים שמשלם כל חודש . הבחור הוזמן לחקירת יכולת. האם הוא יהיה חייב להתייצב לאור מצבו הנפשי? כמו כן לא ברור מדוע הוזמן לאור זאת שהאב משלם מדי חודש בחודשו את החוב. אשמח לתגובה

  השב
 • 08:13, 21 בפברואר 2014

  ראשית, כדי לבחון הגשת התנגדויות בתיקים בשל מצבו הנפשי.

  לגבי חקירת יכולת- כן, עליו להתייצב, אם יש לו אפוטרופוס- ניתן להגיש בקשה לפטור מייצוג והחלטה על סמך המסמכים לפני החקירה ולצרף מסמכים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.