התמודדות עם חוב של הילד- דחוף - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • מתן

  נשלח ע"ימתן 13:03, 8 במאי 2014

  שלום, יש לי בן ( בגיר מעל 18) שגר אצלי בבית ויש לו חוב על תשלום קנס חנייה שלא שילם. נשלחה אלינו אזהרה על החוב ומסיבה לא מובנת חתמנו עליה. כרגע הגיעו מעקלים לקחת חפצים ומטלטלין בכדי לעקלם, אנחנו לא רוצים לשלם את החוב של הילד כיוון שהוא בגיר ולא רוצים לקחת על עצמנו כול פעם את חובותיו אבל מצד שני לא רוצים שכל פעם שיהיה חוב יבואו אלינו לעקל חפצים. כיצד ניתן להתמודד עם זאת?

  השב
 • 13:39, 8 במאי 2014

  מתן שלומות, עליך לפנות לביהמ"ש ולהגיש תביעה כנגד הבן והנושים שלו, באופן של המרצת פתיחה ולבקש פסק דין הצהרתי, לפיו הרכוש המטלטלין המצוי בבית הנו בבעלותך הבלעדית... רצוי שיפורט לפרטי פרטים כל סוגי הרכוש הנ"ל.
  בברכה,

  תגובה
 • 14:03, 8 במאי 2014

  תודה רבה,
  אולם כרגע ישנו צו הוצאת מטלטלין מהדירה, כבר הגיעו מעקלים לקחת רכוש, מה ניתן לעשות כרגע בטרם יחזרו עם המשטרה?
  בנוסף האם אותו פסק דין שיקתבל יהיה לו תוקף גם למקרים באים שיהיו ? אני לא רוצה שכל חוב שיש לבן יבואו אלינו הביתה לעקל ושוב פעם נצטרך להגיש תביעה לקבל פסק דין הצהרתי.

  תגובה
 • 20:35, 8 במאי 2014

  תביעת פסק דין הצהרתי נעשית כנגד כל הנושים של הבן וכנגדו.

  תגובה
 • 11:34, 10 במאי 2014

  ראשית ברגע הוצאת פסק הדין אף נושה אינו יכול לעקל את המטלטלין .במידה וקיים עיקול ברישום כפי שאתה מציין גש ללשכת הוצאה לפועל היכן שהתיק מנוהל ותגיש בקשה בשימך לבטל את העיקולים ותכתוב בבקשה שהמטלטלין הם רכושך הבילעדי ,עד לקבלת פסק הדין ההצהרתי ..

  תגובה
 • 11:31, 10 במאי 2014

  לעשות פסק דין הצהרתי בבית משפט שכל המטלטלין שלכם וניקנו מכספיכם .על אף שהילד גר עימכם .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.