שאלה מעניינת לפליליסטים - מתוך בחינות ההסמכה - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • רותם

  נשלח ע"ירותם 19:15, 22 בנובמבר 2012

  שירי נעצרה בחשד לביצוע עבירת התפרצות לדירת מגורים. כעבור 24 שעות הובאה שירי לדיון בבקשה להארכת מעצרה לצורכי חקירה. בדיון ביקש בא כוחה של שירי לעיין בחומר החקירה. בית המשפט דחה את הבקשה. מה הדין ? א. סנגור רשאי לעיין בחומר החקירה מיד עם הגשת בקשה להארכת מעצרו של חשוד. ב. סנגור רשאי לעיין בחומר החקירה מיד עם הגשת בקשה להארכת מעצרו של חשוד, אלא אם כן הוצאה תעודת חיסיון. ג. בית המשפט לא יתיר עיון בחומר החקירה אם ישתכנע כי העיון עלול לסכל את המשך החקירה. ד. סנגור אינו זכאי לעיין בחומר החקירה בשלב זה.

  השב
 • 16:16, 23 בנובמבר 2012


  התשובה הנכונה ביותר היא ג'.

  ההלכה בעניין זה נקבעה ע"י הנשיא ברק ברע״פ 11364/03 פלוני/ת נ' משטרת ישראל.

  תגובה
 • 13:42, 25 בנובמבר 2012

  שלום
  הכלל הינו כי חומר חקירה אסור לעיון עד להגשת כתב אישום. יחד עם זאת הכלל אינו מוחלט ועל פי פסיקה ניתן ברשות בית המשפט בהליך מעצר ימים לקבל מידע מתוך חומר חקירה כל עוד הדבר אינו פוגע בחקירה.
  דרך אגב ישנם מספר הליכים אשר במסגרתם מקבל לעתים חשוד חומר חקירה מלא או חלקי בהסכמת התביעה כגון הליך שימוע או הליכי פסילת רשיון מנהלית בטרם הגשת כתב אישום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.