• 25 בדצמבר 2014

  ליקויי בניה ואי מתן פיצוי

  עו"ד סולומון שלום רב, רכשתי דירה חדשה מאדם פרטי אשר רכש דירה מקבלן. החזקה כבר נמסרה לידיו ואנו חתמנו על הסכם עם המוכר. בבואנו לדירה ובטרם קבלת המפתח ראינו שהופיעה רטיבות גדולה, במשך כמעט חודש ימים הקבלן עובד בבית. מכרנו את דירתנו מכבר ואנומלא יכולים להתגורר בדירתנו החדשה ובגלל הליקויים טרם קיבלנו את החזקה ולא נתקבלה כמובן עד שהכל יתוקן. שאלתי האם אני זכאית לפיצויי מהקבלן בגין כל יום שנמנע ממני לגור שם ומכוח איזה סעיף חוק? אדגיש שבתחילה החברה הקבלנית הציעה לפצותו אך חזרה בה מאחר ואיננו גרים בדירה אך כמובן שלא אכנס לגור במצב זה. כעת אנו גרים 4 נפשות בדירת חדר אצל ההורים כיוון שלא עודכנו אותנו מתי יסתיים הטיפול ולא נותר לנו זמן לחפש דירה להשכרה. תודה

  25 בדצמבר 2014
 • מנהל הפורום יואב סלומון 31 בדצמבר 2014

  ליקויי בניה ואי מתן פיצוי

  לילי, שלום רב,
  מכיוון שלא קנית ישירות מהקבלן אלא ממי שקנה את הדירה מהקבלן יש לבדוק את ההסכם בינך לביו המוכר (כמובן גם את ההסכם שבין הקבלן לבינו).
  ייתכן שהתביעה שלך צריכה להיות מופנית כלפי המוכר – שכנראה מפר את חובתו למסור לכם דירה ראויה למגורים (אבל יש לבדוק בהסכם אתו מהי התחייבותו). ייתכן שאת יכולה לתבוע גם את הקבלן, אבל בלי בדיקת המסמכים אי אפשר להשיב על שאלתך בתשובה רצינית.

  31 בדצמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?