ליקויי בניה ואי מתן פיצוי - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 11:19, 25 בדצמבר 2014

  עו"ד סולומון שלום רב, רכשתי דירה חדשה מאדם פרטי אשר רכש דירה מקבלן. החזקה כבר נמסרה לידיו ואנו חתמנו על הסכם עם המוכר. בבואנו לדירה ובטרם קבלת המפתח ראינו שהופיעה רטיבות גדולה, במשך כמעט חודש ימים הקבלן עובד בבית. מכרנו את דירתנו מכבר ואנומלא יכולים להתגורר בדירתנו החדשה ובגלל הליקויים טרם קיבלנו את החזקה ולא נתקבלה כמובן עד שהכל יתוקן. שאלתי האם אני זכאית לפיצויי מהקבלן בגין כל יום שנמנע ממני לגור שם ומכוח איזה סעיף חוק? אדגיש שבתחילה החברה הקבלנית הציעה לפצותו אך חזרה בה מאחר ואיננו גרים בדירה אך כמובן שלא אכנס לגור במצב זה. כעת אנו גרים 4 נפשות בדירת חדר אצל ההורים כיוון שלא עודכנו אותנו מתי יסתיים הטיפול ולא נותר לנו זמן לחפש דירה להשכרה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:15, 31 בדצמבר 2014

  לילי, שלום רב,
  מכיוון שלא קנית ישירות מהקבלן אלא ממי שקנה את הדירה מהקבלן יש לבדוק את ההסכם בינך לביו המוכר (כמובן גם את ההסכם שבין הקבלן לבינו).
  ייתכן שהתביעה שלך צריכה להיות מופנית כלפי המוכר – שכנראה מפר את חובתו למסור לכם דירה ראויה למגורים (אבל יש לבדוק בהסכם אתו מהי התחייבותו). ייתכן שאת יכולה לתבוע גם את הקבלן, אבל בלי בדיקת המסמכים אי אפשר להשיב על שאלתך בתשובה רצינית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.