• 10 בספטמבר 2012

  הערכה לנכות וחוות דעת מאורתופד

  שלום רב,
  במהלך טיול בחו"ל לפני כשנה מעדתי וכתוצאה מכך קרעתי רצועה צולבת קידמית ומיניסקוק .בחו"ל קיבלתי טיפול ראשוני ע"י מומחה אורטופדיה והוחזר לי ע"י חברת הביטוח רק ההוצאות שהיו שם.
  הניתוח יחול רק בנובמבר השנה לאחר טיפול והכוונה מאכזב שגובל ברשלנות מקופת החולים (מבוטחת בכללית מושלם). עפ"י יעוץ שקיבלתי לאחר שקראו את הפוליסה למטיילים+ספורט אתגרי הוסבר לי שאין החזרים על הוצאות בארץ ואם איני מבוטחת בחברה אחרת מאשר קופת החולים שלי גם אז אינני זכאית להחזרים ,אפילו לא חלקיים. כל השנה אשתקד ועדיין אני מנועה מספורט וטיולים, סבלתי ממעידות בדריכה ואף נעילות ברך.איני חופשית בתנועה ובפעילות ,בעבר הייתי פעילה מאוד, לא יכולה לעבוד בכל עבודה שתאפשר לי עזרה בקיומי כסטודנטית והגבלות נוספות צצות מידי יום. האם אוכל במצב זה לקבל עזרה אפילו זמנית מהביטוח לאומי או מחברת הביטוח שביטחה אותי בחו"ל . אינני מעוניינת להיות נכה לצמיתות (למרות שנאמר לי שרק אז אוכל לקבל עזרה מביטוח לאומי ) ואיני מעונינת להישאר נתמכת , ברצוני לחזור לשגרת חיים רגילה לחלוטין אבל ההגבלות מפריעות וכנראה שכן אצטרך את העזרה הכספית הזו ביחוד לאחר הניתוח.
  תודה מראש על תשובתך
  הילית (נ.ב- מתנצלת אם נסחפתי באורך הכתיבה).

  10 בספטמבר 2012
 • מנהל הפורום ד"ר נחשון רנד 11 בספטמבר 2012

  הערכה לנכות וחוות דעת

  אם הבנתי נכון מדובר בבעיה של "נפילה בין הכסאות" - קופ"ח דורשת שהכיסוי יגיע ממי שבטח את הפגיעה בחו"ל ואילו המבטח טוען שעליו לכסות רק ההוצאות בחו"ל ולא בארץ.
  אם זה המצב והבנתי אותך נכון - השאלה היא משפטית לגמרי וכדאי להועץ בעורך דין שיעבור על נוסחי הפוליסה עם הביטוח וההסכם עם כללית מושלם ויבדוק מי חייב לכסות אותך
  אשר לבטוח הלאומי - את זכאית לדרוש הכרה בנכות זמנית או יציבה כדי שיקבעו את נכותך הכללית אבל ספק אם פגיעה בברך תוביל לשיעור נכות כזה שיקנה לך פיצוי כלשהו
  ד"ר רנד

  11 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?