• 12 בינואר 2014

  זריקת טלויזיה

  שלום רב,
  1. הייתה בידי ובידי בעלי טלוויזיה ישנה וזרקנו אותה אחרי שהתקלקלה לפני מס' חודשים. בנוסף, עברנו לגור בבית הוריי, ביחידה נפרדת ואין בידינו טלוויזיה. קיבלנו לפני כמה ימים תשלום אגרה וברצוני לבקש את ביטולה. מה עליי לכתוב במכתב כדי לקבל את הביטול? האם עליי לעשות זאת כל שנה?
  2. אמי היא פנסיונרית ויש בידה 2 מקלטי טלוויזיה. ידוע לי שיש לה פטור. האם זה נכון גם ל-2014? אם לא, כמה עליה לשלם השנה, והאם יש לשלם על כל מקלט שברשותה בנפרד?
  תודה מראש.

  12 בינואר 2014
 • 12 בינואר 2014

  זריקת טלויזיה - אין חובת הודעה מראש

  אבל אם זרקתם את המכשיר וקיבלתם דרישת תשלום מודיעים להם כי זרקתם את המכשיר לאשפה בחודש....... שנת....... ומאז אין בחזקתכם על מקלט מכל סוג. יש לבטל את דרישת התשלום ולרשום כי אין בחזקתכם כל מקלט וידוע לכם כי אם יהיה בחזקתכם מקלט בעתיד תצטרכו להודיע לרשות השידור.

  זה הכל. לשלוח לאגף הגביה בדואר רשום עם אישור קבלה ולשמור העתק ואת אישור הדואר.
  כמובן אין צורך לדווח שוב על היעדר מקלט כל שנה אלא רק להצהיר כי אם יהיה בידכם מקלט בעתיד אז תדווחו.

  לשאלה 2: ביחידת דיור אחת ישולם על מקלט אחד בלבד ולא משנה כמה מכשירים קיימים שם וכמה בני משפחה גרים שם ומשתמשים בהם. בינתיים לא ידוע על שינוי במדיניות התשלום לגבי גימלאים/קשישים שנהנו מפטור כאשר האוצר כיסה את התשלום הזה.
  יחידת דיור נפרדת תיחשב כיחידה נפרדת ושאינה חלק מיחידת הדיור בה משלמים על האגרה אם יש היא מופרדת, כניסה נפרדת ואפשרות לחיים עצמאיים בלא תלות ביחידה האחרת (מטבח עצמאי וכד').

  12 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?