תביעה ייצוגית - האם לשלם אגרה בסוף החודש? - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • ori

  נשלח ע"יori 08:13, 26 בינואר 2014

  שלום רב, .1 ראיתי בערוץ 2 שמומלץ לא לשלם את האגרה בעקבות התביעה הייצוגית - כי הכסף לא יוחזר. 2. האם מקלט הכוונה לממיר או גם טלביזיה,רדיו וכו? 3. האם הרשות יכולה לגבות עד 15 ש"ח עבור מכתב מעו"ד לצורך גבייה או עדיין אפשרי סכומים של מאות שקלים? תודה רבה והמשך שבוע נפלא, אורי

  השב
 • 10:39, 26 בינואר 2014

  1. כל מי שמסתמך על כתבות ופרשנויות של עיתונאים וכתבלבים אחרים מגיע לו שישא בכל נזקיו לאחר מכן. יתכן והכסף יוחזר ויתכן שלא יוחזר הכל לפי מה שיחליט בית המשפט (ואני נזהר מלייחס לשופטים בישראל תבונה יתירה ובוודאי רדיפת צדק).
  2. מקלט פירושו מכשיר או מערכת מכשירים מחוברת ביניהם שניתן לקלוט בהם שידור ולהמירו לתמונה וקול. זה יכול להיות מפענח/ממיר DVB-T פנימי במכשיר הטלוויזיה, או מכשיר טלוויזיה עם ממיר שמסוגל להמיר או להביא לצופה את השידור הדיגיטלי (כמו ממיר עידן+, הוט או יס). ראה ברשת פסק דין של העליון שנקרא "פסק אור" שקובע זאת בבירור, למרות הנסיונות של אנשי אגף הגביה לטעון שגם אם אין ממיר מחובר זה נקרא מקלט.
  3. לא, אסור לגבות סכומים של מאות שקלים בעבור מכתבים מעוכרי הדין שהיא מעסיקה. זה שהדבר אסור ויש מגבלת סכום אינו אומר שעוכרי הדין לא ינסו בכל זאת לגבות ממך יותר ממה שמתיר להם החוק.

  תגובה
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

  12:23, 27 בינואר 2014

  לאמיתו של דבר איני יודעת מה שודר בערוץ 2

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור