• 3 במרץ 2014

  שינוי כתובת והימנעות מתשלום כפול

  שילמתי את האגרה במלואה בשנים האחרונות ולאחרונה עברנו לדירה חדשה ושיניתי את כתובתי בת.ז. את הדירה בכתובת הקודמת בכוונתי להשכיר ונתבקשתי לשלם עבורה את האגרה לשנת 2014. מניחה שמתישהוא ישלחו לי גם את הבקשה לחיוב בכתובת החדשה ואיני מעוניינת לשלום כפול. האם מותר להם לגבות ממני משתי הדירות? באיזו עלי לשלם ומה הנוהל בנושא? בתודה בראש, שירה.

  3 במרץ 2014
 • 4 במרץ 2014

  שינוי כתובת והימנעות מתשלום כפול


  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  4 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?