• 20 ביוני 2013

    תשלום אגרת טלוויזיה

    שלום רב,
    בעלי קיבל היום מכתב רשום לתשלום קנס לרשות הטלוויזיה ורדיו.
    הכתובת אליה נשלח תשלום הקנס הוא לכתובת ההורים מאחר (הכתובת המעודכנת במשרד הפנים ולמעשה הכתובת הרשמית היחידה שלו). האם עלינו לשם את הקנס?
    יש לציין שנישאנו בחודש אוגוסט. במידה והיה עלינו לשלם את האגרה החל מאוגוסט 2012 כיצד תוך 10 חודשים הקנס עלה מ-350 שקל ל-2000 חשבתי הוא גדל בעד 50%


    תודה

    20 ביוני 2013
  • 23 ביוני 2013

    תשלום אגרת טלוויזיה

    לסקרנית שלום,
    אמנם נכון הוא שבעלך עצמו לא קיבל את המכתב לתא הדואר שלו אלא בבית הוריו, עקרונית - הוא יוכל להתעלם, אך הקנס אך יטפח...ולבסוף יש סיכוי שיאתרו באמת את מקום מגוריו...כך שדומני, שלא שכדאי להתחמק..
    האחריות על התשלום וקנסות
    סעיף 6 לתקנות רשות השידור מפרט: "אגרה שלא שולמה במועדה - ייווספו עליה קנס פיגורים והפרשי הצמדה בשיעורים אלה: עבר חודש אחד מהתאריך שנקבע לתשלום האגרה - קנס בשיעור של 10% מסכום האגרה; עברו חודשיים מהתאריך האמור - קנס בשיעור של 20% מסכום האגרה" - וכך זה ממשיך עד 50% כעבור חמישה חודשים.
    עוד דבר חשוב שיש לדעת לגבי האגרה: האחריות על התשלום חלה על האזרח, גם אם לא הגיעה לביתו כל בקשת תשלום. התשדירים של רשות השידור מבהירים: "לא קיבלתם חשבון אגרה? האחריות לתשלום היא שלכם. באגרה לא משחקים".

    בברכה,
    עו"ד סמדר בוכובזה

    23 ביוני 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?