• 9 ביולי 2013

האם עלי לשלוח מכתב המצהיר על אי אחזקת מקלט?

שלום רב, נדמה לי שהגבת בטעות לשאלה אחרת בתגובה לשאלתי מלפני שבוע, וחוץ מזה יש לי כמה שאלות נוספות:

אני ואשתי לא צופים בטלויזיה מטעמים אידיאולוגיים, אין ברשותינו מקלט ומעולם לא היה. לפני כמה חודשים התקשרו לאשתי מרשות השידור, היא מסרה להם זאת ולגבי שאלתם האם יש לנו מחשב אמרה שלא, כיוון שאנחנו משתמשים רק בלפטופ. לאחר חודש בערך הגיע בקשה לתשלום של בערך ארבע מאות שקלים (רק להשנה הזאת) בתוספת הערה שהתשלום הוא רק למחזיקי מקלט. אף אחד לא ערך אצלנו ביקור בית. יש לי כמה שאלות:

1. האם מבחינה חוקית אנו פטורים מתשלום אגרה? המסך היחיד שיש בביתינו הוא של מחשב נייד, אין לנו מקלט טלויזיה ואיננו מחוברים לשום רשת כבלים.

2. אם לעקוב אחרי הנוסח של בקשת התשלום שנשלחה לנו ('מופנית רק למחזיקי מקלט') הרי שאפשר להתעלם. מצד שני, אני לא סומך עליהם שלא יתחילו עם הטרדות ובעיות. האם כדאי לשלוח להם מכתב הצהרה על אי אחזקת מקלט, או שאפשר להתעלם וזהו? לא קיבלנו שום דבר מאז, וכבר עברו כמה חודשים.

3. בהנחה שכותבים מכתב, האם מספיק שאכתוב בעצמי או שצריך חתימה של עורך דין? האם כדאי לי להוסיף איום מרומז שאני שומר עותק אצלי וישמש בערכאות משפטיות אם יעזו לדרוש ממני כסף בעתיד?

תודה רבה,
    רועי

9 ביולי 2013
  • 9 ביולי 2013

האם עלי לשלוח מכתב המצהיר על אי אחזקת מקלט?

אולי יש מקום להגיש בקשה למתן פס"ד הצהרתי המורה על אי קיומה של טלוויזיה משנת x,
    ותמיד מומלץ שהמכתב יהיה בדואר רשום אישור מסירה
    בהצלחה

9 ביולי 2013
    • 14 ביולי 2013

תודה, אבל מהו פס"ד הצהרתי?

תודה רבה, אבל מהו פס"ד הצהרתי?

וחוץ מזה, האם אנשים שאין להם טלויזיה בבית (ומעולם לא הייתה) והמשך היחיד שבביתם הוא לפטופ מחויבים באגרה או לא?

14 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?