• 20 ביולי 2013

  תשלום כפול של האגרה

  אני מתגורר תחת קורת גג אחת ביחד עם הוריי. סה"כ משק הבית שלנו מכיל 6 נפשות.
  אבי משלם אגרת טלויזיה באופן קבוע ורציף לאורך שנים ולאחרונה אני מקבל מכתבים מרשות השידור ומכתבי התראות ממשרד עו"ד שלהם שעליי לשלם אגרה על חמש השנים האחרונות מאז רכשתי טלויזיה לעצמי. יש לציין כי למרות ששלחתי מכתבים לשני הגורמים הנ"ל כדי להאיר להם על טעותם, כנראה אף אחד שם למעלה לא ממש מתייחס אלא דואג להמשיך ולשלוח מכתבי התראות ויתרות חוב.
  אם משק הבית משלם את האגרה ויש לכך הוכחה, למה דורשים ממני תשלום נוסף?

  20 ביולי 2013
 • 21 ביולי 2013

  תשלום כפול של האגרה

  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  21 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?