• 3 באוגוסט 2013

  שאלה בנושא אגרת הטלויזיה

  שלום, כרגע אני מתגוררת בבית הורי, רכשתי להם מתנה אתמול טלויזיה. כמובן שנתתי למשלוח החשבונית את הכתובת של ההורים, כי כאן אני גרה..הורי מקבלים פטור, ואני לא רואה שום סיבה להצהיר שרכשתי טלויזיה, כיוון שאני רווקה, וגרה אצל ההורים והטלויזיה היא אמנם על שמי, אבל בכתובת שלהם ושלי ....
  אני חוששת, שמתישהו בחיי, אני אתחתן, או אעבור לגור בדירה אחרת ואשנה את כתובת המגורים, ואקבל תשלום על אגרה - רטרו , החל בעצם מ2013 ... כי הם יראו שיש ברשותי טלויזיה.
  האם יש להם זכות לשלוח לי בקשה לשלם רטרו על התקופה בה הטלויזיה הייתה אצלי בחדר בבית של ההורים ??... כלומר כל עוד אני באמת גרה כאן ...

  3 באוגוסט 2013
 • 3 באוגוסט 2013

  לא כשתתחתני אלא כבר מיד

  לשלוח מכתב רשום עם אישור קבלה. במכתב לרשום שרכשת ביום..... מכשיר בעבור הורייך, והמכשיר נמצא אצלהם ונרכש בעבורם והוא ברשותם ובחזקתם. לציין פרטי האב שם ות.ז. שהוא מקבל הפטור .
  זה הכל. זה כהגנה עצמית לרגע בו ישלחו לך דרישת תשלום בעקבות עצם הרכישה, כי לפי חוק היבואנים והמוכרים מחוייבים לדווח על כל רכישה עם פרטי הרוכש. זה שאת גרה היום אצל ההורים לא מענין אף אחד, כי מייד עם הרכישה תקבלי דרישת תשלום.
  לכן המלצתי תמיד כי יקנה את המכשיר מי שכבר נפל ברשתת ומשלם או מי שיש לו פטור.

  זה עדיין לא אומר שלא ישלחו לך דרישת תשלום גם אם את מדווחת כחוק כי הם פועלים לא תמיד בהתאם לחוק. אבל שמרי את העתק המכתב עם אישור הקבלה מהדואר לפחות 7 שנים.

  3 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?