• 20 באוגוסט 2013

  חיוב באגרת טלוויזיה

  לעו"ד שלום,
  האם אני מחוייב לשלם אגרה במקרה הבא:
  חזרתי לגור בבית הוריי (לא יחידה נפרדת), להורים שלי יש טלוויזיה בבית אך הם אינם משלמים אגרה כי הם אזרחים וותיקים (פטור מלא מאגרה)
  האם יכולים לחייב אותי באגרה בגלל הטלוויזיה שנמצאת בבית הוריי למרות שהיא שייכת להם ולא לי..? ושוב פעם ההורים שלי לא משלמים אגרה על הטלוויזיה בבית כי הם אזרחים וותיקים.
  אשמח לתשובה עניינית
  תודה.

  20 באוגוסט 2013
 • 21 באוגוסט 2013

  חיוב באגרת טלוויזיה

  להלן תגובתי העניינית:
  המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  21 באוגוסט 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?