לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
איתן

עיקול חשבון בנק (הוצל"פ) לתושב חוץ

שלום רב, היגרתי מישראל בשנת 2010 ואני תושב חוץ. לפני כן לא היתה ברשותי טלויזיה בישראל ולא נדרשתי לשלם את האגרה. בשנת 2013 בוצע עיקול בחשבון בנק שיש ברשותי בישראל על סך 3,952 ש"ח. כאשר התקשרתי להוצל"פ לקבל פרטים הסתבר שמדובר ברשות השידור. מסתבר שבשנת 2012, שנתיים לאחר שעזבתי את ישראל, הם נזכרו לשלוח בקשה לתשלום אגרה עבור שנת 2012 ושלחו את המכתב לדירה אשר ברשותי ושהיתה מושכרת (הדיירים לא קיבלו לידיהם שום מכתב). לא גרתי בדירה זו אלא הורי, לפני שנפטרו, והיה להם פטור מתשלום אגרה. לאחרונה שוב הגיעו דרישות תשלום על שמי לאיש קשר שלי בישראל. ניסיתי לשלוח מכתבים לרשות השידור עם בקשה להפסיק את דרישות התשלום וכמו כן מכתב התנגדות להוצל"פ אך לא זכיתי לשום התייחסות. אין באפשרותי לטוס לישראל על מנת לתבוע את הכסף בחזרה. ניסיתי להתייעץ עם עורך דין והוא אמר לי שתביעה על-ידי עו"ד לא תהיה משתלמת כלכלית. אני מנסה לבדוק מה האופציות הפתוחות בפני. - תביעה בבית משפט: האם האופציה היחידה שעומדת בפני היא תביעה בבית משפט? - שליחת קרוב משפחה: האם ניתן לשלוח קרוב משפחה לרשות השידור? להוצל"פ? מול איזה גוף הוא אמור להתנהל? איזה סוג של ייפוי כח הוא אמור לקבל? אשמח אם אוכל לקבל תשובות או רעיונות לדרכי פעולה נוספות. תודה רבה! איתן

עו"ד סמדר בוכובזה

מה קורה אם הגיע מכתב מעו"ד? תקבלו שובר לתשלום. לרוב, משרדי עו"ד מגישים ישר תביעה בסכום קצוב בהוצל"פ, כך שעלייך להגיב תוך 30 יום. אם לא תשלמו או תגיבו, תגלו שעיקלו לכם את חשבון בנק, שהוטלו עליכם הגבלות בבנק ישראל ושאר סנקציות מטורפות. הייתי ממליצה בדחיפות להגיש התנגדות לתובענה בטרם יחלפו 30 ימים (אם יחלפו - תצטרכי בקשה להארכת מועד) עיכוב הליכים, אולי יש מקום להגיש בקשה למתן פס"ד הצהרתי המורה על אי קיומה של טלוויזיה משנת x, בהצלחה

איתן

תודה על התשובה. עדיין לא הגיע מכתב מעורך דין לשנה זו, רק דרישה לתשלום + קנס. ברצוני להשיג את הדברים הבאים: - לתבוע את הכסף שעוקל עבור שנת 2012 בחזרה. העיקול היה לא חוקי שהרי לא ניתנה לי הזדמנות כלשהי להתגונן. לא נשלח מכתב לכתובת בה אני גר (הרי אני לא גר בישראל כלל) ולא בוצעה "מסירה" של התראה. ומכאן השאלות בפוסט הקודם: האם הדרך היחידה להשבת הכספים היא באמצעות תביעה בבית משפט? - להביא להפסקת שלילת הדרישות לתשלום. שליחת מכתבים לא עוזרת - הם לא עונים. מה ניתן לעשות מחוץ לישראל? לשלוח מיופה כח? לאן? ועם איזה ייפוי כח? - אם לא הגיע בשלב זה מכתב מעו"ד עבור שנת 2013 האם יש מקום להגיש בקשה למתן פס"ד הצהרתי? כיצד עושים זאת? תביעה בבית משפט עם עו"ד?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור