שנה חדשה עם דרישת תשלום מרשות השידור - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • אלון פלג

נשלח ע"יאלון פלג 12:41, 5 בספטמבר 2013

הייתי מחובר לטלויזיה בכבלים לפני עשר שנים אך הפסקתי לצפות בטלויזיה. כיום איני מחזיק בטלויזיה. בעקבות מבצע אכיפה של רשות השידור התקשרו אלי ושאלו אם יש לי טלויזיה ואמרתי שלא, גם לא לצפיה בוידאו או די.וי.די. לאחר מכן קיבלתי ברכת שנה טובה עם דרישה לתשלום האגרה לשנה החדשה עם איום מוסווה של תשלום חובות עבר וקנסות. איך עלי להתגונן בפני הדרישה לתשלום האגרה?

השב
  • 19:55, 5 בספטמבר 2013

כי בעיקרון זה לא ענינם ואסור להם לשאול על קיום מכשיר אלא קיום מקלט. כי האגרה משולמת בעבור אחזקת מקלט ולא מכשיר. מקלט פירושו יכולת קליטת מה שמשודר, וזה היום רק עם ממיר דיגיטלי (למשל או יס או הוט או עידן+).
    אם מדובר בדרישה כללית בהצעה של הרשות לכבוד השנה החדשה לשלם בלי קנסות עבר אם אתה חייב - הרי שכל שעליך לעשות הוא
    להודיע, בדואר רשום עם אישור קבלה, שאין לך מקלט טלביזיה כבר יותר מעשר שנים, והודעת להם בזמנו על העדר מקלט ואינך מבין מדוע מטרידים אותך שוב ושוב. הבהר כי מכתבך זה נכתב בתשובה לפנייתם אליך בדבר הצעה לתשלום האגרה תוך מחילת חובות עבר, כאשר ידוע להם היטב על פי הצהרתך מהעבר כי כלל אין לך מכשיר, אין לך חובות והפניה הזו אליך היא שלא כדין.
    שמור העתק המכתב ואישור הקבלה לפחות 7 שנים.

תגובה
  • 23:07, 6 בספטמבר 2013

הם הישגו את הטלפון שלי ושאלו אותי כמה פעמים אם יש לי טלויזיה, גם אם זה לצפיה ב די.וי.די.
    אני אמרתי להם שאין לי טלויזיה. את הטלויזיה הוצאתי מביתי.

מעולם לא שילמתי אגרה ולא באתי עם רשות השידור בדברים.

מה עלי לעשות?

תגובה
  • 08:42, 7 בספטמבר 2013

יש את מי שאומר אין צורך להתייחס , זה פרסום על מבצע כללי המאפשר להרשם למועדון חברים בתשלום של 356 במקום סכום שקר כלשהו
    חיוב תשובה? לא חייב
    תשובה למכתב. זה היא לשלם כי יש , ולא לענות אם יש או אין
    גם פה יש הרבה אנשים שמדברים על המכתב הזה
    http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=66&messageid=171386696&r=1
    יש גם סריקה של ההודעה

תגובה
  • 12:59, 7 בספטמבר 2013

האם להתעלם מהמכתב? האם לענות לדרישת תשלום בהודעה שאין לי טלויזיה?

תגובה
  • 15:01, 7 בספטמבר 2013

רשום ״אם יש בידכם״ לא ״האם יש בידכם״
    אם יש שלם , אין אז זהו, אם היה רשום ״ האם״ אז יש חיוב לענות

גם אני חשבתי האם צריך או לא לענות
    ואז מה ? : רשות השידור שלום
    אני מאשר את קבלת פרסום לגבי מבצע לשנה החדשה אך לצערי אני לא יכול להשתתף בה כי אין בידי אפשרות קליטה שידורים
    תודה ושנה טובה גם לכם?

הם לא שלחו לך דרישת תשלום , בדרישת תשלום רשום יש בידכם ואתם נדרשים לשלם
    זה כמו שמתקשרים בטלפון , הם אומרים לך , שלום !!! אני יפית מהוט , אתה מחובר ליס או להוט כי רציתי להציע לך מבצע חדש
    אז זהו , זאת לא יפית מהוט , הוט היה יודע שאתה מחובר אליו , ברגע שאתה מתעניין ישר מגיע לך אחרי שבוע דרישת תשלום מהרשות
    או עורכינדיניו

אין לך , זהו אתה לא חייב להם כלום אפילו לא התייחסות

תגובה
  • 17:49, 9 בספטמבר 2013

אם מעולם לא דרשו ממך לשלם, מעולם לא שילמת והם מעולם לא שמעו עליך - זה בסדר. מעולם לא היה לך מקלט טלוויזיה ולכן מעולם לא היית חייב ולכן אין מה להתיחס.
    אבל אם בעבר היה מקלט טלוויזיה, והיית חייב, או שילמת בעבר, הרי שעל פי החוק חובת האזרח להודיע ולהצהיר על היעדר מקלט אחרי שבעבר היה. לכן הם עלולים לעשות סיבוב שני, למצוא כל אלו שהיו בעבר קורבנות האגרה והפסיקו לשלם, וכעת לתבוע בצירוף הודעה שקיבלת הזדמנות מחילה על חובות והתעלמת. ההתיחסות והודעה שאין מקלט הם יסוד למניעת דרישות תשלום נוספות. כמובן שהם רשאים לבוא לבדוק את נכונות ההצהרה.

תגובה
  • 05:57, 10 בספטמבר 2013

הודעה מחילה על חוב?
    אם היה חוב זה צריך להגיע לפני הודעת המחילה
    ואין בקשה לתשובה כלשהי מלבד תשלום כתשובה לאם יש. טלוויזיה
    החוק אומר חייב להודיע שיש לא שאין

תגובה
  • 09:07, 10 בספטמבר 2013

לא, הם לא חייבים להודיע על דרישת תשלום או חוב.
    זה דומני המקרה היחיד בו חובת האזרח ליזום תשלום גם אם לא מודיעים לו על קיומה של חובה זו או קיומו של חוב.
    החוק מחייב להודיע להם אם כבר אין מקלט אך בעבר היה.
    החוק מחייב להעביר להם פרטי מי שקיבל את המקלט אם מכרו אותו או העבירו במתנה.
    היה פסק דין בו תבעו להודיע פרטי מקבל המקלט כאשר נזרק לרחוב ונאסף על ידי אוספי גרוטאות אלמוניים. בית המשפט פסק שבמקרה של השלכת המקלט אין חובת הודעה על זהות מי שלקח אותו. אבל אם מוסרים מתנה או מוכרים יש חובת הודעה של המוסר או המוכר.

תגובה
  • 21:30, 5 בספטמבר 2013

טוב נראה ששלחו את אותו מכתב לכל עם ישראל ללא שום קשר לכלום
    אני לעולם לא קבלתי טלפון מהם וגם אני מתלבט אם בכלל להתייחס להודעה הזאת
    האם המכתב שלך גם רשום בו מספא תשלום 10 ? קוד 100?
    356 במקום 467

תגובה
  • 23:04, 6 בספטמבר 2013

במכתב כתוב "מספר תשלום 10 שנה 2013 סוג תשלום 100"
    "אם ברשותכם מקלט טלויזיה או כל אמצעי אחר המאפשר קליטת שידורים שלמו עכשיו..."
    "מובטח לכם, כי אם תשלמו באמצעות הודעה זו, לא ידרשו מכם קנסות או חובות עבר,
    "ללא קשר למועד בו רכשתם את המקלט"

ניתנת האפשרות לשלם עד ה 30 בספטמבר 2013

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור