ביטול האגרה - מה הפרוצדורה? - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • אורה

נשלח ע"יאורה 20:31, 16 בספטמבר 2013

שלום רב, לפני כ-3 שנים ביטלתי את החיבור לכבלים של הוט וכן, לא רכשתי ממיר כלשהו. ברשותי טלויזיה ללא ממיר מובנה. השאלה האם אני זכאית לקבל החזר עבור השנים ששילמתי אגרה לחינם, כולל קנסות וריביות? למעשה, לא דרשתי ביטול האגרה עקב ידיעה כללית, שהיה ידוע כי כל מי שברשותו מכשיר טלויזיה כלשהו חייב בתשלום האגרה. האם ניתן לתבוע את ההחזר? שאלה נוספת: יש בידי חוברת הוראות הפעלה של מכשיר הטלויזיה. איזה מסמכים נוספים יש צורך להציג לרשות השידור ? שאלה אחרונה: האם תצהיר דורש חתימת עו"ד וכמה זה אמור לעלות? תודה רבה אורה

השב
  • 23:33, 17 בספטמבר 2013

הרשות הודיעה כי תחזיר את האגרה רק למי שיוכיחו (העתקי מכתבים למשל) שהודיעו לרשות על היעדר ממיר ואפשרות קליטה. גם זאת לשנת 2013 בלבד. בית המשפט סמך ידו ואישר הסדר זה.
    כמו כן כדי לא להמשיך להיות מחוייבת יש להודיע לרשות על היעדר מקלט כהגדרתו בחוק דהיינו עם ממיר כלשהו (בין אם חיצוני ובין אם פנימי DVB-T מובנה במכשיר).
    לא צריך להציג הוראות תפעול מספיק לדווח הצהרה שאין ברשותך ממיר, לא חיצוני ולא פנימי, ולכן אין אפשרות קבלת שידורים. אם הם יבקשו הוכחות אפשר להשתמש בחוברת המכשיר כדי להוכיח זאת. בכל מקרה הם יכולים לבוא לבדוק.

תצהיר אצל עו"ד זה למעשה תצהיר שאת יכולה לכתוב לבד, בראש התצהיר כותבים:

אני .......(שם מלא) נושאת ת"ז מס. ...... (מס ת"ז) שכתובתי היא ........(רישום כתובת מלאה) ... מצהירה כדלקמן:

וכאן לכתוב את ההצהרה, בקיצור ובמדויק בלי יותר מדי פרטים.
    --------כמובן לרשום תאריך ומקום לחתימה שאותה תחתמי בפני עורך הדין שמאמת את החתימה.
    --------
    ולמטה אחרי חתימך לרשום בשביל עורך הדין שיצטרך לאמת שחתמת בפניו:

אני עו"ד............................. מאשר כי ביום .......................... הופיעה בפני גב' ................ ולאחר שזיהיתי אותה באמצעות ת"ז מס. .................... שהוצגה בפני, ולאחר שהזהרתיה כי עליה להצהיר רק אמת וכי תהא צפויה לעונשים הקבועים בחוק אם לא תעשה כן, חתמה בפני על תצהיר זה.
    --------- להשאיר מקום לחתימה שלו וחותמת שלו הנושאת מספר רשיון עו"ד.

בכל בית משפט בשעות הבוקר יש עו"ד תורן לצורך זה שגובה נדמה לי 61 ש"ח בעבור השירות.

לשלוח בדואר רשום עם אישור קבלה. לשמור כל העתק של כל דבר יחד עם אישור הקבלה של הדואר הרשום כהוכחה להודעה.

תגובה
  • 12:25, 18 בספטמבר 2013

תודה וחג סוכות שמח

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור