רכישת טלויזיה עבור הורה פנסיונר עמו אני מתגורר - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 00:45, 29 בספטמבר 2013

  שלום רב, רכשתי לפני כחודשיים טלוויזיה עבור אבי, בן ה-80, עמו אני מתגורר (הן בפועל, והן ע"פ רישומי משרד הפנים). ולפני חודש בערך קיבלתי בקשה על שמי לתשלום אגרת הטלויזיה. 1. למיטב ידיעתי אבי פטור מתשלום האגרה ואף אם היו חובות קודמים, הרי שחלה עליהם התיישנות, האם זה נכון? 2. באמת ובתמים הטלויזיה נקנתה בעבורו, האם אני יכול להנות מהפטור שלו? מה אני עושה כדי להיות זכאי לפטור הזה?

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  17:58, 29 בספטמבר 2013


  התיישנות עד 7 שנים...
  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תגובה
 • 22:19, 29 בספטמבר 2013

  כלומר, שאבין את עניין ההתיישנות - באופן תיאורטי - אם אזרח ותיק כבר מעל 7 שנים, אזי למעשה אי אפשר לחייב אותו על תשלום אגרה גם על חובות עבר, מלפני התקופה שחל עליו הפטור - כי חלה תקופת ההתיישנות על חובות אלו?

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור