צפורי, רכבי ושות' - משרד עורכי דין

34
שנות נסיון

אנגלית, עברית

ביאליק 164, רמת גן

עו"ד ונוטריון שלמה צפורי, בוגר לימודי משפטים באוניברסיטת ת"א (1983). עו"ד ציפורי החל דרכו לאחר בפרקליטות הצבאית ומילא שורה של תפקידים, בניהם: מ"מ הסנגור הצבאי הראשי וראש ענף פיקוח משפטי והדרכה. עו"ד צפורי פרש מצה"ל (בדרגת סא"ל) בשנת 1993 והקים את המשרד המתמחה במשפט הצבאי על כל היבטיו.

עו"ד שלמה רכבי, בוגר אוניברסיטת ת"א, שרת בצה"ל במסגרת העתודה האקדמאית ושימש, בין היתר, כעוזר הסנגור הצבאי הראשי. לאחר שירותו, הצטרף למשרד ובמהלך השנים - הפך לשותף. עו"ד רכבי ייצג בהצלחה מאות רבות של חיילים, תוך התמקדות בעבירות הסמים, ההטרדות המיניות ועבירות הנשק לסוגיהן. ניסיונו הרב הוביל, בין היתר, לקביעת הלכות חדשות ותקדימים בתחום הפלילי.

התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

משרד עורכי הדין צפורי, רכבי ושות' עוסק בייצוג אנשי מערכת הביטחון בפני ערכאות שיפוטיות ומנהליות, הן הצבאיות והן האזרחיות. השירות ניתן לחיילים בחובה, למשרתי צבא הקבע ולשוטרים. המשרד מעניק טיפול מקיף במגוון נושאים הנוגעים לחיילים, לקצינים ולשוטרים, לרבות ייצוג בתחומים מנהליים, פליליים וכספיים (כולל תנאי שירות וזכויות שמגיעות לאנשי הביטחון). המשרד הינו אחד הוותיקים בארץ בתחום ייצוג אנשי מערכת הביטחון, ובזכות התמקדותו בנושאים אלו, הוא צבר ניסיון רב בכל הנושאים הרלוונטיים. מעבר לזאת, לעורכי הדין של המשרד ישנו סיווג ביטחוני גבוה, ולכן הם יכולים לייצג את לקוחותיהם גם בתיקים רגישים, כולל בתיקים המסווגים כסודיים ביותר. המשרד פועל רבות לתיקון עוולות שנגרמו לחיילים ולקצינים בשל החלטות שונות שמתקבלות במערכת הביטחון. עורכי הדין רכבי וצפורי תרמו תרומה משמעותית לכל תחומי המשפט הנוגעים לאנשי הביטחון, הן בכל הקשור לתנאי העסקה של עובדי מערכת הביטחון והן בנושאים הפליליים. עורכי הדין של המשרד חברים בוועדת צבא וביטחון של לשכת עורכי הדין, והם מעבירים הרצאות בקורסים של צה"ל, שמיועדים להכשרת מפקדים

שירותי המשרד כוללים:

• ייצוג חיילים וקצינים בהליכים פליליים בבתי הדין הצבאיים

• ייצוג משרתי צבא הקבע בהתרת חוזים

• ייצוג בוועדות הצבאיות השונות: ועדת הערר החדשה, ועדות חקירה, ועדות מפקדים ועוד

• ייצוג בוועדת השגה של השב"כ

• טיפול בהליכים הקשורים בתשלום גמלה ליוצאי צבא

• הגשת תביעות עבור נכי צה"ל ומערכת הביטחון

• הגשת תביעות להכרה במשפחות שכולות

פעילות למען הקהילה:

בשנת 2007, ייסדו עורכי הדין צפורי ורכבי את העמותה לקידום זכויות משרתי צה"ל, ומטרתה לקדם ולשמר את הזכויות של החיילים, הקצינים, השוטרים וכל עובדי ומשרתי מערכת הביטחון הישראלית. מעבר לזאת, הם שימשו כעורכי דין של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל וסיפקו ייעוץ משפטי לעמותת נפגעי הלם קרב ולעמותת המסתערבים. החל משנת 2011, משמשים עורכי הדין צפורי ורכבי כעורכי הדין של ארגון יד לבנים.

 

ראיונות וידאו

עו"ד שלמה רכבי

עו"ד שלמה רכבי - על חוק הנכים, תגמולים ושיקום נכי צה"ל

חדשות המשרד

  • קצין בכיר מצוק איתן יחקר במצ"ח

    12.07.2015


    סא"ל נריה ישורון, מפקד הגדוד שאבד את סרן דימה לויטס במהלך מבצע צוק איתן, יחקר במצ"ח בחשד שאשר להפגיז את המרפאה בסג'עייה.

    את סא"ל ישורון מייצג עו"ד שלמה ציפורי, אשר טוען כי הירי בוצע מתוך צורך מבצעי אמיתי ומובהק, שבמרכזו נטרול עמדה של האויב שמוקמה בתוך מרפאה שממנה בוצע ירי אפקטיבי לעבר כוחות צה"ל, שאף גרם למותו של סרן דימה לויטס.