נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

אושר סופית: נהג פגע וברח צפוי ל- 14 שנות מאסר

נוסע ברכב שפוגע ובורח צפוי ל- 7 שנות מאסר

מאת: מערכת משפטי| | 2
אושר סופית: נהג פגע וברח צפוי ל- 14 שנות מאסר

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לתיקון פקודת התעבורה (מס' 101), התשע"ב-2011, של חברי הכנסת זאב בילסקי (קדימה)  ומשה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו).

רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום לתעבורה

לפי ההצעה, שאושרה סופית, תתוקן עבירת ההפקרה אחרי פגיעה, וייקבע  עונש מאסר של שלוש שנים להפקרה ברשלנות, שבע שנים להפקרה שלא ברשלנות, 14 שנים לעבירת הפקרה שבה נגרמה חבלה חמורה. התיקון מוסיף חובת הזעקת עזרה הן על נהג והן על נוסע שאיתו. על נהג שהורשע לא יוטל עונש מאסר על תנאי.

פגע וברח - ייכנס לכלא ל-14 שנים

העונש המקסימאלי כיום לנהג פגע וברח נע בין 7-9 שנות מאסר, תלוי בנסיבות. לפי התיקון לפקודת התעבורה, נוהג ברכב המעורב בתאונה שבה נגרמה לאדם חבלה חמורה או שבה נהרג אדם, ולא עצר או לא הזעיק עזרה, דינו 14 שנות מאסר.

ועדת החוקה, שדנה בחוק, הוסיפה לו סעיף חדש המטיל חובה על נוסע ברכב המעורב בתאונה שבה נפגע אדם, להזעיק עזרה. נוסע שלא יזעיק עזרה כאמור, צפוי למחצית מהעונש הקבוע בחוק על הנהג הפוגע (עד-14 שנות מאסר). חובה זו לא תחול על קטין מתחת גיל 16 שנסע ברכב. חברי הכנסת החליטו לחייב בקריאה לעזרת הפצוע, גם בן משפחה של הנהג, וכן נוסע הנמצא תחת מרותו של הנוהג ברכב. לרבות, מי שפרנסתו תלויה בנהג.

21 ח"כים תמכו בחוק, שעבר ללא מתנגדים.

לידיעה המלאה בעניין התיקון הצפוי

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
תאונת פגע וברח
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא