נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

מחלות מקצוע ומיקרוטראומה - מה חשוב לדעת?

אתם סובלים מפגיעות חוזרות ונשנות בעבודה? האם מדובר במיקרוטראומה? ואולי יש לכם מחלת מקצוע? חשוב לבדוק ובמקרה הצורך להגיש תביעה

מאת: עו"ד דניאל רווח | | 2
מחלות מקצוע ומיקרוטראומה - מה חשוב לדעת?

מיקרוטראומה

פגיעה בעבודה שנגרמת כתוצאה ממיקרוטראומה. פגיעות זעירות חוזרות ונשנות אשר גורמות לפגיעה או לתחלואה. הדוגמא המוכרת אשר ממחישה את הנושא היא טפטוף מים על גבי סלע. טיפה אחת לא עושה כלום, אבל אם אותו טפטוף יפגע בסלע במשך תקופה ארוכה, לבסוף יווצר חור בסלע.
כך למעשה גם אצלנו. אם אני נדרש במסגרת העבודה להתכופף ולהרים כל יום ארגזים תוך כדי ביצוע של כיפופי גב וברכיים, אז לאחר זמן מה ייתכן שאתחיל לסבול מכאבי גב, בעיות בגב ובעיות בברכיים.
בעצם, כל פעולה תורמת נזק קטן משלה, עד שהצטברותן של כל הפעולות ביחד במשך תקופה ארוכה גורמות למעשה לנזק משמעותי. ישנן אינספור דוגמאות.
למעשה, כל עבודה אשר דורשת מאיתנו לבצע תנועות חוזרות ונשנות מדי יום, יכולה לגרום לנו למיקרוטראומה.

מחלת מקצוע היא מחלה שעובד חלה בה עקב עבודתו, ואשר מופיעה ברשימת המחלות אשר מפורטות בתקנות הביטוח הלאומי

youtube video

מחלת מקצוע

מחלת מקצוע היא מחלה שעובד חלה בה עקב עבודתו, ואשר מופיעה ברשימת המחלות אשר מפורטות בתקנות הביטוח הלאומי. לדוגמא, אנשים החשופים לחומרים מסרטנים, אשר בסופו של דבר חולים במחלת הסרטן.
אנשים החשופים לאבק, אשר בסופו של דבר חולים במחלת ריאות. יש עוד דוגמאות והכל מפורט בתקנות. רוב התביעות המוגשות בעניינים אלו נדחות ע"י הביטוח הלאומי, ולכן כבר בתחילת הדרך יש חשיבות עצומה לאופן שבו מוגשת התביעה.
אם אתם סובלים ממחלה או פגיעה, אשר היתה יכולה להגרם לכם כתוצאה מהעבודה, מומלץ לפנות לעו"ד אשר בקיא בתחום כדי לבדוק האם כדאי להגיש תביעה. 

ליצירת קשר עם עו"ד רווח דניאל
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
מחלת מקצוע מיקרוטראומה המוסד לביטוח לאומי
עו"ד דניאל רווח

קבע פגישה עם
עו"ד דניאל רווח

עו"ד דניאל רווח השלים בהצטיינות תואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן, שם גם עבר השתלמויות בנושא משפט...

לפרופיל המלא