נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

דרכון גרמני - כיצד נקבל? שאלות ותשובות מהפורום

כיצד ניתן לקבל דרכון גרמני? ומהם התנאים להוצאת אזרחות גרמנית? עו"ד ד"ר יובל חן, מנהל פורום דרכון גרמני בפורטל משפטי, השיב על שאלות הגולשים

מאת: עו"ד ד"ר יובל חן | | 2
דרכון גרמני - כיצד נקבל?  שאלות ותשובות מהפורום

למי מגיעה אזרחות גרמנית?

שאלה: סבא שלי היה יליד גרמניה, האם מגיעה לי אזרחות?

תשובה: מקום הלידה לא רלוונטי. גם לא העובדה שהסבא קיבל רנטות או שילומים, היה חי בגרמניה או עבד שם. השאלה היחידה היא, אם ביום שהוא נולד, (ולא משנה באיזו ארץ), החזיק אבא של סבא שלך אי פעם אזרחות גרמנית.

גם אתם רוצים לשאול שאלה? היכנסו עכשיו לפורום דרכון גרמני

למציאת עורכי דין בתחום אזרחות גרמנית באתר משפטי

חתונה עם בעל אזרחות גרמנית

שאלה: בן זוגי שבקרוב יהיה בעלי זכאי לקבלת אזרחות גרמנית. האם כאשתו גם אני אהיה זכאית לאזרחות והאם אני זכאית לה באופן אוטומטי?

תשובה: את לא תהיי זכאית לקבל דרכון גרמני באופן אוטומטי. אם תגישי בקשה לקבל דרכון גרמני מכוח היותך בת הזוג, יהיה עליך להראות זיקה לגרמניה וככל הנראה גם תידרשי לוותר על הדרכון הישראלי שלך.

אזרחות גרמנית לילדים

שאלה: אני יליד הארץ. ברשותי אזרחות גרמנית שהוצאה לי כשהייתי ילד על סמך סבי. שירתתי בקבע. לכן, לפי הבנתי לא אוכל להוציא דרכון. לא הוצאתי דרכון גרמני מעולם.

האם ילדי יוכלו להוציא אזרחות גרמנית?
האם כשאפנה לשגרירות בבקשה להוציא אזרחות לילדי  יבדקו את שירותי הצבאי?

תשובה: עקרונית, שירות הקבע שלך הביא לשלילת האזרחות הגרמנית שקיבלת. אם תבקש דרכון גרמני, הם יבקשו ממך להמציא להם אישור צה"ל על שירותך הצבאי. אם ילדיך נולדו לפני שירות הקבע, סיכוי טוב שיקבלו דרכון גרמני. אם הם נולדו במהלך או אחרי הקבע, עקרונית, נשללה גם זכותם לאזרחות גרמנית.
אבל: אני מציע להגיש בקשה לקבלה מחדש של האזרחות הגרמנית. בהליך זה יש לרשויות בגרמניה שיקול דעת אם להיעתר לבקשה. אם הבקשה תשכנע את הגרמניים, יש סיכוי טוב שגם ילדיך יקבלו.

בקשת אזרחות גרמנית ע"י נכדה

שאלה: סבתי ז"ל נולדה בגרמניה, ואימי, בתה, לא מעוניינת להוציא אזרחות גרמנית. אני כן מעוניינת. אם אני אשיג מסמכים שסבתי ז"ל נולדה בגרמניה, האם אוכל להוציא אזרחות למרות שלאימי אין?

תשובה: ניתן כמובן "לדלג" על אימך. השאלה היא אבל, האם סבתא שלך היתה אזרחית גרמניה. מקום הלידה הוא לא רלוונטי, גם לא קבלת רנטות ופיצויים. את תהיי זכאית לקבל דרכון גרמני, אם אבא של סבתא שלך היה אי פעם אזרח גרמני ואם אימך נולדה אחרי אפריל 1953.

איך מקבלים אזרחות גרמנית או דרכון גרמני?

שאלה: מה צריך בכדי לקבל אזרחות גרמנית או דרכון גרמני? נולדתי בארץ. גם הורי ילדי הארץ.
האם ישנה דרך חוקית להשיג אזרחות? אני רוצה לעבור למינכן ולהקים שם עסק.

תשובה: אם אין לך שורשים מגרמניה, הדרך לקבלת דרכון גרמני אינה פשוטה וסיכוייך לא גבוהים. יהיה עליך לגלות זיקה לגרמניה. גם אם תתקבל בקשתך, תדרשי לוותר על האזרחות הישראלית.
יחד עם זאת, אני מבין שמטרתך לפתוח עסק בגרמניה. ייתכן שתקבלי אישור לפתוח עסק, תלוי כמובן במספר המועסקים ובהיקף השקעתך.

ליצירת קשר עם עו"ד ד"ר יובל חן
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
אזרחות זרה דרכון אירופאי
עו"ד ד"ר יובל חן

קבע פגישה עם
עו"ד ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר יובל חן, בוגר לימודי משפטים בגרמניה, אוניברסיטת מנהיים, ובעל דוקטורט בתחום זכויות האדם. לאחר תקופת התמחות בגרמניה, התמקד...

לפרופיל המלא