זכאות לתשלום בגין יום בחירות לעובד בחצי משרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יניב

    נשלח ע"ייניב 17:01, 15 במרץ 2015

    שלום רב, אני עובד בחצי משרה במקום עבודה מזה כשבועיים. שאלתי היא מהו התקבול לו אני זכאי בגין יום הבחירות, האם תקבול בגין יום חופש מלא או בגין חצי יום? כמו כן, יש לי משרה בה עד לפני כשבועיים עבדתי במרשה מלאה ובשבועיים האחרונים ירדתי במשרה מבלי לשנות תנאים, פשוט פחות שעות עבודה בפועל, האם בגין עבודה זו אני אהיה זכאי לתקבול בגין יום חופש מלא ביום הבחירות או בגין חצי משרה?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    17:39, 18 במרץ 2015

    סעיף 136 לחוק הבחירות לכנסת [נוסח משולב], תשכ"ט-1969 קובע כי עובד שעבד אצל מעסיק לפחות 14 ימים רצופים סמוך ליום הבחירות, וכן עובד שעבד בעבודות יזומות אצל אחד המוסדות הציבוריים לפחות 14 ימים מתוך החדשיים שלפני יום הבחירות, ישלם לו המעסיק את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות אילולא שבת.
    למרות שאין אמירה מפורשת בחוק לגבי השכר שעל מעסיקים לשלם על עבודה ביום הבחירות תקדימים משפטיים כבר קבעו שהעסקה של עובד מבחירה ביום השבתון מחייבת לשלם לו שכר כפול (200% משכרו הרגיל ליום או לשעה).
    התאחדות התעשיינים הפכה את הפסיקה הזאת לנורמה בכל המפעלים החברים בהתאחדות.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.