פיצוי הלנת פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שוש שגיא

  נשלח ע"ישוש שגיא 23:18, 10 באוקטובר 2015

  ברצוני לדעת האם מגיע לי הלנת פיצויי פיטורין. יום העבודה האחרון היה 22 ביולי 2015. החברה העבירה לסוכן הביטוח את סכום התשלומים ב 27 לאוגוסט 2015. עד היום מלבד השלמה קטנה של המעביד לא קיבלתי את דמי הפיצויים שלי? תודה על המענה המהיר.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:39, 11 באוקטובר 2015

  פיצוי פיטורים ישולמו ביום הפסקת יחסי עובד ומעסיק או המועד שנקבע לתשלום פיצויי הפיטורים על פי הוראת הסכם קיבוצי, הסדר קיבוצי אחר, חוזה עבודה או צו הרחבה החל על העובד (המאוחר מבין המועדים). פיצויי פיטורים יראו כמולנים אם לא שולמו תוך 15 ימים מהמועד לתשלומם.
  על פי חוזר שהוציא הממונה על הביטוח חייבת חברת הביטוח או קרן הפנסיה לשחרר את צבירת הפיצויים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים תוך 30 יום מהיום בו הומצאו לקרן הפנסיה או חברת הביטוח כל המסמכים הנדרשים לשחרור הכספים.
  סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958. קובע כי מעסיק שלא עמד בחובת ההודעה לקופת הגמל על שחרור כספי פיצויי הפיטורים לטובת העובד, תוך 15 יום מיום הפיטורים, תחול עליו חובת תשלום פיצויי הלנה בגין כל תקופת האיחור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.