אי חידוש חוזה עבודה - פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 13:33, 12 באוגוסט 2013

  שלום רב, אשמח באם תועילו בטובכם לעזור לי, אני התחלתי לעבוד במקום העבודה שלי עם חוזה עבודה אישי, בסוף השנה החלטנו לחדש את ההסכם על אותם התנאים, אולם, בגלל הלחצים וחוסר זמן, לא חידשנו את ההסכם, אבל התנהגנו לפי החוזה, המשכתי לעבוד ולקבל משכורת לפי החוזה וכרב וכו'... השאלי שלי היא : האם זה שלא חתמנו הסכם חדש אומר שההסכם משנה קודמת תקף גם לשנה הנוכחית ? והאם אי הצעה מצד המעסיק לחדש את ההסכם הנ"ל השנה תחשב לפיטורין ? (בפועל לא חתמנו על הסכם חדש) דהיינו, אם הוא לא יציע לי לחדש את ההסכם זה יחשב כפיטורין למרות שלא חידשנו בפועל את ההסכם, התנהלנו כאילו חידשנו אבל לא חתמנו על החידוש. תודה רבה, חן

  השב
 • 13:50, 13 באוגוסט 2013

  אי חידוש חוזה לתקופה קצובה מהווה פיטורים.
  073-2505373

  תגובה
 • 11:16, 15 באוגוסט 2013

  שלום,

  תודה על תגובתך,

  השאלה שלי מתייחסת לעניין התקופה הקצובה, אנחנו לא חידשנו את ההסכם בכתב ורק על פי ההתנהגות שלנו הסכמנו לחדשו הלכה למעשה, ולכן, אני לא יודע אם חידוש כזה שלא בכתב הוא לתקופה קצובה של שנה ?

  האם המעביד יכול לטעון שהוא לא חידש איתי את ההסכם ולכן סעיף 9 לחוק פיצויי פיטורין לא תופס במקרה שלנו, כי התקופה אינה מוגדרת וכיו"ב...?


  המון תודות,
  חן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.