• 11 בינואר 2013

  זכויות באתר אינטרנט

  שלום רב,
  חתמתי חוזה עם עצמאי שיבנה עבורי אתר אינטרנט לחברה שאני עובדת בה.
  בחוזה כתוב כי עלינו להעביר את התשלומים ב-3 חליקם: 1/3 מקדמה, 1/3 כאשר תסתיים כל בניית האתר, 1/3 כאשר יושק האתר או 30 יום מיום סיום בנייתו.
  המקדמה הועבדה, ובניית האתר התקדמה.
  בשל עיכובים לא צפויים מההצד שלי - לא יכולתי להעביר את החומרים לבניית האתר ולהתקדם בקצב שלו ציפיתי אות כננתי והנושא מתקדם לאט ובעצלתיים.
  לאור זאת - ביקש הספק שנעביר לו חלק מהסכום לפני מועד סיום אתר למרות שזה לא כתוב בחוזה - ונענינו לבקשתנו.
  כעת, חודש אחרי כן, הוא בדרישה להעביר את מלוא הסכומים כולם, או שיתבע, וזאת למרות שבניית האתר טרם נשלמה, כי הוא לא מוכן לספוג עיכובים כאלה.
  שתי שאלות לי:
  האחת - אם אין בחוזה שום אזכור לכך שאנו מחוייבים להעביר לו חומר או לעמוד מצידנו בלוחות זמנים כלשהם - האם יש לתביעתו בסיס?
  השניה - והיה ויחסינו עולים על שרטון, איננו מוכנים לשלם בגין העבודה שטרם נסתיימה - מה עושים עם האתר ה"חצי-בנוי"? הרי שילמנו 2/3 מעלותו, ממש לפי החוזה. האם אם נשתמש בחלק המוכן הזה ששילמנו עבורו, ונשלים את בנייתו של האתר בעזרת מישהו אחר - הוא יוכל לטעון להפרה של זכויות יוצרים?

  11 בינואר 2013
 • 14 בינואר 2013

  זכויות באתר אינטרנט

  גם אם לא מצויינים בחוזה זמנים מדוייקים קיימת תקופה סבירה להעברת התכנים או המידע, לאחר שהיא חולפת יקום בסיס לדרישתו של בונה האתר.

  חוק זכויות יוצרים קובע, כי בדרך כלל בעל זכויות היוצרים ביצירה מוזמנת כגון אתר אינטרנט הוא היוצר, היינו, המתכנת, זאת אלא אם הוסכם אחרת. במידה שהוסכם, אין בעיה, יש לנהוג בהתאם להסכם. אם לא הוסכם אז ייתכן שיש לו עילה לאסור שימוש.

  14 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?