הטלת אחריות משפטית על הנותן לצלם חוברת - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • עידן

נשלח ע"יעידן 16:19, 3 באפריל 2013

שלום רב, אני מורה בקורסי עזר שמוצעים לסטודנטים באוניברסיטה בכלכלה, מתמטיקה וכד' (בתשלום כמובן). באחד הקורסים אני נותן לתלמידים חוברת שעבדתי עליה נורא קשה. בסמסטר הקודם גיליתי שכמעט כל הסטודנטים בלי יוצא מן הכלל צילמו את החוברת שלי (הכוונה לסטודנטים שלא שילמו על הקורס ולא למדו אצלי). השאלה שלי היא האם ניתן להטיל אחריות משפטית (ולאיים בתביעות) על תלמידים שקיבלו חוברת ממני כי שילמו על הקורס, אך נתנו אותה לאחרים כדי שיצלמו? למעשה התלמידים שלמדו אצלי הפיצו את החומר שלי ללא רשותי וללא שקיבלתי על כך כל תגמול, בעוד שעבדתי מאוד קשה על החוברת הזו. יש לציין שמה שהיה היה, אך הכוונה שלי לקראת הסמסטר הקרוב לפתח מנגנון נגד צילומים, מנגנון שיגרום לחששות בקרב ה"מפיצים" ובאלו שמעבירים את החומר שלי הלאה, אך זה תלוי באפשרות להאשים את ה"מפיץ", ולא רק את המצלם עצמו... אשמח לתשובתכם. תודה מראש, עידן.

השב
  • 16:41, 4 באפריל 2013

עידן שלום,

ככלל ניתן "להאשים" את המפיץ כחלק משרשרת ההפרה.
    על מנת להגן על זכויותיך כראוי הייתי מציע לך לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בתחום על מנת שיבהיר לך מהן זכויותיך ומה ניתן לעשות על מנת למנוע את הפרת זכויות היוצרים שלך

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.