שימוש בתמונות ביוטיוב - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • בנג'י

  נשלח ע"יבנג'י 15:44, 18 במרץ 2014

  שלום האם מותר להשתמש בתמונות מהרשת בסרטון שאני עושה ביוטיוב (איני מעוות את התמונה אלא מציג אותה כרגקע והמחשה לשיר שכתבתי)? האם זה משנה כאשר מדובר במטרות חינוכיות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  18:30, 18 במרץ 2014

  בנג'י שלום,

  העתקה של יצירה המוגנת בזכות יוצרים ללא אישור של בעל הזכות מהווה הפרה של זכות יוצרים.

  אולם, חוק זכות יוצרים קבע מספר שימושים מותרים שאינם דורשים קבלת אישור של בעל הזכות, וביניהם שימוש הוגן למטרות לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך. הוגנות השימוש נבחנת לאור קריטריונים שונים כגון היקף השימוש והשפעת השימוש על ערך היצירה.

  יש להדגיש כי לא ניתן לדעת בוודאות מוחלטת האם השימוש ייחשב להוגן, שכן הדבר נתון לשיקול דעתו של בית המשפט אשר בוחן כל מקרה לגופו. לכן במידה וניתן, מומלץ לנסות ולהשיג אישור/רישיון שימוש מראש מבעל זכות היוצרים.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.