שימוש בתמונות למשחק - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • שרית

נשלח ע"ישרית 23:44, 23 במרץ 2014

האם מותר לי לשלב במשחק מחשב תמונה של סלבס? למשל במחק "מי אני" יש תמונות של פוליטיקאים וזמרים שצריך לזהות אותם. האם הם קיבלו אישורם? האם אפשר לקנות תמונות כאלה מהיכן שהוא? איך אפשר להגן על עצמי שלא אתבע?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

14:27, 24 במרץ 2014

שרית שלום,

ראשית תמונה היא יצירה אומנותית המוגנת בזכויות יוצרים, לכן שימוש בתמונה ללא אישור בעל זכות היוצרים מהווה הפרה של זכות זו.

שנית, שימוש בדמותו של מפורסם ללא אישור עלול להוות פגיעה בזכות הפרסום של אותו האדם, לכן נדרש לקבל אישור מראש טרם השימוש.

ישנם אתרים רבים המוכרים תמונות (גם של מפורסמים) עם רישיונות שימוש שונים (לשימוש פרטי/מסחרי/בלעדי וכו').

אינני יודעת האם בעלי המשחק "מי אני" קיבלו אישור, אולם אני מניחה שהם לא מעוניינים להיחשף לתביעה משפטית ולכן דאגו לכל האישורים הדרושים.

לסיכום, בכדי לעשות שימוש בתמונה של אדם מפורסם, יש לרכוש את התמונה/רישיון שימוש בתמונה, וכן לקבל אישור שימוש מאותו אדם מפורסם (אלא אם מוכר התמונה כבר קיבל אישור שכזה מראש, והוא רשאי להמחות זכות זו לאחרים).

בהצלחה.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.