פורמט טלויזיה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 09:56, 27 במאי 2014

  לאחרונה קבע כבדרך אגב במחוזי :יוער תחילה, כי הגישות כיום חלוקות בדבר עצם קיומן של זכויות יוצרים בפורמט טלוויזיוני, בפרט כזה מסוג של תוכניות המציאות [ר' למשל: Green v. Broadcasting Corp. of N.Z. [1989] 2 All E.R. 1056 (PC), וראו: מיכל שור-עופרי פופולריות ורשתות בדיני זכויות יוצרים 81-83 (תשע"א- 2011), שתשובתה באשר לקיום זכות יוצרים בפורמט טלוויזיוני שלילית; ולעומתה: טוני גרינמן זכויות יוצרים פרק א' 186-189 (מהדורה שנייה, התשס"ח- 2007) נוטה, כנראה, לתשובה חיובית. גם על כך, ועל השלכות אפשריות להליכים שבפניי, אין זה המקום להרחיב." ====================== ובכן האם יש ממש חדש מאז? האם בחו"ל זכויות פורמט בדרך כלל יותר מוצקות מישראל... תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  16:21, 29 במאי 2014

  אלי שלום,

  אכן היקף ההגנה על פורמט טלוויזיוני שנוי במחלוקת, היות וזכויות יוצרים אינן מגינות על רעיון אלא על דרך ביטויו. יש כאלה הטוענים כי קונספט טלוויזיוני הינו בגדר רעיון בלבד, ואילו אחרים טוענים כי ניתן לראות בפורמט הכתוב כדרך ביטוי של הרעיון. כמובן שהדבר תלוי גם באופן כתיבת הפורמט (כללי/מפורט).

  הפסיקה אינה אחידה בעניין זה, הן בישראל והן בחו"ל ולכן על מנת להעריך את המצב היום נדרשת בדיקה משפטית רחבה, כך שלא ניתן לענות על שאלתך במסגרת פורום זה.

  בברכה,

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.