האם אתר "סדרות" הוא פיראטי? - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 10:18, 17 במרץ 2015

  שלום. האם צפייה בתכני צפייה ישירה באתר "סדרות" (sdarot) היא לא חוקית? האם אני חשוף לתביעה כצופה? אין אני מכיר את החוקים הקובעים איזהו אתר הוא חוקי או לא ולכן אני שואל. בתודה גלעד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:13, 29 במרץ 2015

  גלעד שלום,

  ככלל, יצירות כגון סרטים וסדרות טלוויזיה הינן יצירות המוגנות בזכויות יוצרים, ואין לפרסם אותן ללא אישורו מראש של בעל זכות היוצרים ואיזכורו בהתאם. במידה ובעל האתר לא קיבל את אישורו של בעל הזכות ו/או לא העניק לו את הקרדיט מתאים, הרי שבעל האתר מפר זכויות יוצרים.

  שאלת אחריות הצופים בטכנולוגיית ה-streaming נידונה בביהמ"ש העליון, אשר קבע שפעולת הצפייה של "משתמשי הקצה" (כלומר הצופים), אינה מהווה הפרה של זכויות יוצרים שכן מדובר ביצירת עותק זמני מותר (סעיפים 26, 47 לחוק החדש).

  אולם, פסיקה זו התייחסה לטכנולוגיה מסוימת של העברת נתונים. במידה והצופה משתמש בטכנולוגיה אחרת מסוג שיתוף קבצים (דוגמת P2P), הרי שאותו צופה חולק את התכנים עם אחרים וכך הופך ממשתמש פאסיבי לאקטיבי, דבר אשר עלול להעמיד את הצופה בסכנת מפר בתור מפיץ יצירות מוגנות ללא רשות.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
 • 04:08, 4 בספטמבר 2015

  אתר סדרות הוא לא פיראטי רק בגלל שהממשלה אומרת כך אין זה אומר שזה כך

  תגובה
 • 19:42, 9 במאי 2016

  האם הוא חוקי?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:23, 24 במאי 2016

  שלום רב,

  אין זה מתפקידי לקבוע אם האתר חוקי או לא, היות וזו שאלה הדורשת בירור מעמיק של פעילות האתר, לרבות קיום אישורים ורישיונות שימוש.

  בברכה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.