שימוש בלוגו - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 13:42, 27 במאי 2015

  האם מותר לי להשתמש בלוגו של פייסבוק או ווצאפ באתר שלי כמו שynet למשל עושים שהם קוראים לשרות הזה הווצאפ הצהוב? כלומר להשתמש בלוגו שלהם ככלי ליצירת קשר. אני רוצה להקים אתר ושבשם שלו תהיה המילה ווצאפ האם זה בסדר? מה דעתך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  16:22, 27 במאי 2015

  גיל שלום,

  שימוש בלוגו של אחר לרוב יהווה הפרה של סימן מסחר (רשום או מוכר היטב), וייתכן שגם זכויות אחרות.

  ישנם שימושים אשר יכולים להיחשב כמותרים, כמו לדוגמה שימוש בלוגו של פייסבוק בתור הייפר-לינק לעמוד פייסבוק, אך זאת בהתאם לתנאים של בעל הסימן. פייסבוק למשל מספקת באתרה את הפרטים בנוגע לשימושים המותרים בלוגו שלה.

  מעבר לכך, השימוש במילה עצמה (לשאלתך- "וואטסאפ") יכול להיות בעייתי ממספר היבטים, וביניהם הפרת סימן מסחר (גם המילה עצמה יכולה להיחשב לסימן מסחר), הטעיית הציבור/גניבת עין, עשיית עושר ולא במשפט ועוד.

  העובדה כי אחרים עושים שימוש כזה או אחר בסימן מסחר אינה מעידה על כך שהמעשה מותר, וייתכן כי גורם מסוים רכש רישיון שימוש או הגיע להבנות עם בעל הזכויות, או לחילופין ייתכן כי אותו גורם מבצע גם הוא הפרה.

  לכן חשוב לפנות לעו"ד, טרם השימוש, על מנת לקבל ייעוץ בנוגע לשימוש הספציפי אשר ברצונך לעשות.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.