המרת קלטות לmp3 - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 22:58, 2 באוגוסט 2015

  שלום. יש לי המון קלטות מוזיקה מקוריות. הן תופסות כמובן המון מקום. - האם אני רשאי להעביר אותן למחשב, ולהיפטר מהן ? - האם אני יכול לקצר את התהליך, ולהעתיק את השירים מתוך mp3 קיים, ולהיפטר מן הקלטות ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:26, 9 באוגוסט 2015

  יעקב שלום,

  נושא ההעתקות הפרטיות לא הוסדר במסגרת חוק זכות יוצרים החדש, ולכן סעיפי פקודת זכויות היוצרים (אשר קדמה לחוק) בעניין זה נשארו בתוקף, ולפיהם:

  "לא תהיה זו הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים לטבוע או לשעתק יצירה על גבי קלטת לשם שימוש פרטי וביתי שלא למטרות מסחריות".

  כפי שניתן לראות מדובר בחקיקה ישנה אשר לא עודכנה בהתאם להתפתחות הטכנולוגית, לכן ניתן רק להסיק מהרציונאל של הפסיקה כי שימוש והעתקה ביתיים אינם נחשבים להפרה אלא למעין "שימוש הוגן" ביצירה.

  לעניין שאלתך בנוגע לקובץ mp3- במידה וכוונתך היא להוריד קובץ שכזה באופן בלתי חוקי (להבדיל מרכישת אלבום מקוון למשל), הרי שמדובר בפעולה אסורה של הפרת זכות יוצרים.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.