• 4 באפריל 2016

תכנים לבלוג בנושא ספורט

שלום רב,

אני מעוניין לכתוב בלוג בנושא ספורט. התוכן יהיה מקורי ויכתב על ידי מההתחלה ועד הסוף. בגדול אלו פשוט יהיו דעותיי שלי. בעתיד, ייתכן ואכניס פרסומות לבלוג על מנת להכניס מעט כסף ממנו..
    הבלוג אמור לכלול כתבות אשר בהן יעשה שימוש ב
    1. שמות של קבוצות בארץ ובעולם.
    2. שמות של שחקנים ומאמנים מהארץ ומהעולם.
    3. ציטוטים של דברים שנאמרו ע"י שחקנים ומאמנים מהארץ ומהעולם.
    4. סמל הקבוצה שעליה יכתב התוכן.
    5. תמונות שאני בעצמי אצלם במגרשים או מהטלוויזיה (צילום מסך באמצע משחק).

האם משהו מלמעלה עלול לחשוף אותי לתביעות כלשהן?

4 באפריל 2016
  • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 20 באפריל 2016

תכנים לבלוג בנושא ספורט

שלום,

חלק מהתכנים שבכוונתך להעלות לאתר עשויים להיות מוגנים ב זכויות יוצרים ואף סימני מסחר. לדוגמה, קטעים מראיונות שנערכו עם שחקנים וצילומי מסך עשויים להיות מוגנים בזכויות יוצרים וסמלי קבוצות יכולים להיות מוגנים גם בסימני מסחר.

עם זאת, לא כל שימוש בתוכן מוגן מהווה הפרה וייתכן והשימוש שתעשה בחומרים המוגנים יהיה שימוש הוגן המותר עפ"י חוק.

על-מנת לאזן בין הצורך להגן על זכותו של היוצר ליהנות מפרות יצירתו, ובין עקרונות חשובים אחרים, כמו "חופש הביטוי", נקבע בחוק זכות יוצרים שמותר לעשות שימוש ביצירות מוגנות למטרות שונות ובהן: מחקר, ביקורת, סקירה ודיווח עיתונאי.

על מנת ששימוש ייחשב כ"שימוש הוגן" יש לבחון את:

(1) מטרת השימוש ואופיו;
    (2) אופי היצירה שבה נעשה השימוש;
    (3) היקף השימוש, מבחינה איכותית וכמותית, ביחס ליצירה בשלמותה;
    (4) השפעת השימוש על ערכה של היצירה ועל השוק הפוטנציאלי שלה.

מכאן, ששימוש מידתי בתוכן מוגן במסגרת הבלוג עשוי להיות שימוש הוגן. על מנת שלא להפר בטעות את זכויותיהם של אחרים ולהיחשף לתביעות, אנו ממליצים לך לפנות לייעוץ פרטני בעניינך אצל עו"ד המומחה בתחום.

בברכה,

מיכל.

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

20 באפריל 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?