לוגו שנמצא בסימני האימוג'י - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • בת אל

  נשלח ע"יבת אל 22:26, 11 במאי 2016

  אני פותחת דף בפייס בוק ואתר בתחום הספורט -קבוצות הליכה יש לוגו שנמצא באימוגי' (הסמלים שבוואטסאפ ובהודעות) של סימני הליכה ובדיוק כזה רציתי. יש הרבה דומים אבל מתאר מדוייק כזה אין.השאלה אם זה אפשרי לעשות בדיוק כזה כי זה בעצם סימני הליכה לא המצאת הדור.. זה האימוג'י http://www.iemoji.com/view/emoji/104/people/footprints תגלול למטה תראה שמשתמשים בכל הרשתות במשהו דומה..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  14:41, 19 במאי 2016

  בת אל שלום,

  אימוג'י הינו שם כולל ליצירות מסוג תמונה דיגיטלית קטנה או סמל קטן, שמטרתן לבטא רגש/רעיון/תחושה.

  ככלל, יש להתייחס ליצירות האימוג'י כאל כל יצירה אחרת, ולכן ייתכן ומדובר ביצירות המוגנות בזכויות יוצרים, וייתכן שאף רשומות כסימני מסחר.

  התשובה לשאלה האם מדובר ביצירה מוגנת תלויה במידת המקוריות של היצירה, כאשר מידה זו אינה צריכה להיות גדולה. שימוש ביצירה המוגנת בזכות יוצרים טעון אישור/רכישת רישיון מבעל הזכות, למעט מספר מקרים חריגים בהם לא נדרש אישור מבעל הזכות, כגון "שימוש הוגן", אשר מותר למטרות כגון אלה: לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך.

  כמו כן, כפי שצוין בתחילת התשובה, יש לבדוק האם סמלים אלו רשומים כסימני מסחר, כיוון שייתכן והשימוש בהם יהווה שימוש מפר.

  כמובן שהדרך הטובה ביותר לצמצם את סיכויי ההפרה, היא ליצור יצירה חדשה, מקורית ועצמאית, ו/או לפנות לבעלי היצירה על מנת לקבל היתר שימוש.

  בברכה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.