מקום לתביעה על רשלנות לפני לידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • רננה

  נשלח ע"ירננה 11:53, 1 באוגוסט 2016

  לפני חמש שנים הייתי בהיריון עם הבן שלי שנולד עם בעיות רבות. כשהגעתי ללדת עם צירים אמרו לי שעדיין מוקדם ללידה והחזירו אותי הביתה. כשהגעתי הביתה הרגשתי שאני ממש צריכה ללדת, חזרתי מהר לבית חולים כי הבן שלי נקלע למצוקה עברתי ניתוח קיסרי לבן שלי יש שיתוק מוחין. אם לא היו מחזירים אותי הביתה אלא משאירים אותי להשגחה בבית החולים מה שביקשתי אגב ואולי הילד היה בריא. יש מקום לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  20:04, 7 באוגוסט 2016

  רננה שלום, בהחלט יתכן כי קיימת במקרה שלך עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. לצורך בירור שאלה זו, יש לאסוף תחילה את מלוא התיקים הרפואיים מבית החולים, לבחון אותם ע"י עו"ד מומחה ברשלנות רפואית, וע"י רופא גניקולוג, ולראות האם אכן היתה רשלנות רפואית. לאחר מכן יש להוכיח גם את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לבין העובדה שהילוד נולד עם שיתוק מוחין. אשמח לסייע במידת הצורך.
  גיל קלופשטוק, עו"ד
  טל. משרד 09-8330033 נייד 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה