פענוח לקוי של סקירת מערכות - רשלנות רפואית בהריון - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 13:27, 30 ביולי 2012

  בזמן ההריון עשיתי בדיקת סקירת מערכות. הרופא שהלכתי אליו לא עלה על מום שהיה אמור לעלות עליו ושהתלה אחר כך בבדיקת מי שפיר. נאלצתי לבצע הפלה בשלב מאוחר יחסית וכעת אני מתקשה להיכנס להריון שוב. האם יש עילה לתביעה נגד הרופא שלא פענח כראוי את הסקירה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  19:37, 31 ביולי 2012

  רוני שלום,
  באופן כללי כדי שתהיה עילת תביעה ברשלנות רפואית יש להוכיח שלושה דברים:
  א. שהיתה רשלנות בטיפול
  ב. שנגרם נזק
  ג. שקיים קשר סיבתי בין הרשלנות לבין הנזק
  כעת אתייחס למקרה שלך:
  א. אם אכן מדובר במום שניתן וצריך היה לגלותו בבדיקת סקירת המערכות כנראה שמדובר ברשלנות. דבר זה אמור להיקבע ע"י מומחה רפואי שיתן חוות דעת בעניין. (אציין כי לפני מספר שנים ייצגתי תובעים בטענה שהיתה רשלנות רפואית בסקירת מערכות ולא התגלה מום בכליות שאמור היה להתגלות, ובסופו של דבר בית המשפט קיבל טענה זו וזיכה את התובעים בפיצוי גבוה)
  ב. צריך לברר מהו הנזק הרפואי שנגרם, המונע כניסה להריון.
  ג. צריך להוכיח את עניין הקשר הסיבתי, היינו להוכיח שהקושי להיכנס להריון נגרם עקב נזק מסויים שנובע מאותה הפלה מאוחרת. כלומר צריך להוכיח שבמידה והיו מגלים את המום בסקירת מערכות, והיתה מתבצעת הפלה במועד הנזק היה נמנע.
  ההוכחה של שלושת הדברים שפורטו לעיל, אינה פשוטה, אם כי אפשרית. השלב הראשון הוא פניה לעו"ד העוסק בתחום, איסוף החומר הרפואי, ופניה לרופא מומחה על מנת שיבדוק את החומר ויחווה דעתו בעניין.
  כל טוב ובהצלחה


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה