תביעה על רשלנות רפואית עקב איבוד נשימה בלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 12:55, 7 באפריל 2015

  בלידה של אשתי עם הבן שלי שהיום הוא בן 9 הבן איבד את הנשימה למשך כמה שניות יש לו הפרעות בדיבור ובשפה והוא לומד בבית ספר מיוחד והוא בטיפול עם קלינאית תקשורת מגיל 4 אני לא יודע אם זה מאותו אירוע שהיה בלידה שלו אבל אני מניח שיש קשר. האם יש אפשרות לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  15:54, 9 באפריל 2015

  צחי שלום,
  בשאלתך חסרים פרטים רבים, כדי שניתן יהיה להשיב עליה כראוי. בעיקר : פירוט של מהלך הלידה, האם היתה לידה רגילה, מכשירנית, או ניתוח קיסרי, מה ציון האפגר כשנולד ? האם אובחנה בעיה כלשהי בלידה או מיד לאחריה ? מתי אובחנו לראשונה הבעיות מהן הוא סובל ? האם נעשתה הדמיה מוחית כלשהי (סי.טי או אם אר איי) ? וכמובן מה בדיוק הנזקים מהם הוא סובל. בעיקרון, אם מדובר בנזק משמעותי (ולפי שאלתך נראה שכן), שאין לו הסבר אחר, יש טעם בבדיקה יסודית של העניין, בדיקה הכרוכה כמובן בייעוץ של עו"ד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. אשמח כמובן לסייע במידת הצורך.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק , עו"ד
  טל. משרד : 09-8330033
  טל. נייד : 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה