מה התוקף של הסכם ואיך קובעים את הנושאים האם חייבים להסכים על הכל - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 09:10, 8 באוגוסט 2012

  השב
 • 17:13, 8 באוגוסט 2012

  ליאור שלום,
  גם בגישור וגם בכל דרך אחרת של הדברות אי אפשר לכפות עליך לדון בנושא שאינך רוצה לדון בו. יחד עם זאת, הדברים הבסיסיים כדי לאפשר תהליך גישור והדברות מוצלח שיגיע לפתרון שהצדדים יוכלו לחיות איתו בשלום וגם יחזיק לאורך זמן הם הגינות, גילוי נאות, שקיפות ופתיחות האחד כלפי השני. אלו הם תהליכים לא קלים והרבה פעמים בהתחלה יש הרבה כעס, עלבון, עוינות וחשדנות אבל משיגים אותם באמצעות התקדמות בצעדים קטנים תוך כדי התהליך ובניית האמון והתקשורת בין הצדדים. מצב בו צד אחד מטיל איסור על דיון בנושא מסויים שמטריד את הצד השני הוא בעייתי מאוד, לא חייבים להסכים על כלום בתחילת התהליך למעט על זה שמנסים לדבר על הכל ולהגיע לפתרונות.


  לגבי התוקף של הסכם: כשמסיימים את התהליך מגבשים הסכם כתוב ומגישים אותו לאישור בית המשפט ולקבלת תוקף של פסק דין. זה המקום לאמר כי לפעמים מגיעים להסכם חלקי בנושאים מסויימים מבלי להצליח לפתור את כל הבעיות וגם להסכמה כזו יש ערך. לגבי הנושאים שידונו בהם בתהליך הם כוללים ברך כלל את הרשימה הבאה:
  חלוקת הרכוש בין בני הזוג.
  גובה המזונות לקטינים (בהתייחס לגילם ובהתייחס להוצאות מיוחדות לאורך הדרך)ונושא המגורים (מדור).
  משמורת והסדרי ראיה.
  תהליך הפרידה, הגט ואישור ההסכם.
  נושאים עקרוניים שישפיעו על חיי הילדים כמו חינוך, דת, מקום מגורי ההורים, הצגת בני זוג עתידיים, התנהלות בחופשות חגים ומועדים לרבות יציאה מהארץ.
  עניינים פרקטיים של הפרדת חשבונות, חובות והתחייבויות, המנעות מנקיטת פעולות חד צדדיות והתנהלות מול הוצאות שוטפות וחריגות עד השלמת הליך הפרידה.
  הגדרת מנגנונים לפתרון מחלוקות עתידיות אם וכאשר יהיו כאלו.
  כל נושא אחר שבני הזוג מוצאים אותו כחשוב.
  מקווה שהדברים ברורים יותר
  תודה,
  יוני

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.