ניהול משא ומתן עם גורם משתלט - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 11:08, 8 במרץ 2014

  האם מניסיונך יש לקיים הליך התדיינות או משא ומתן עם גורם שהוא צד שלישי לא רשמי בהסכם בין שני צדדים? ישנם מצבים שגורם שלישי שאינו צד בהסכם עיסקי הופך לגורם מחליט בפועל, משתלט על העסק ונוקט בגישה אגרסיבית תוך ניסיון להפר עקרונות יסודיים בהסכם הקיים. הנסיון לשנות את ההסכם מתבצע בגישה שקרית אגרסיבית, תוך ניטרול מוחלט בהסכמה של הצד שאיתו נחתם ההסכם המקורי. דפקטו ניתן לאמר שבוצעה השתלטות עיסקית נראה בהסכמה סמויה או לחץ. בפועל אין לצד החתום על ההסכם יכולת אמיתית לקבוע כלום. הדרישות כמובן הן רצון להפר תנאים שקיימים כבר זמן רב ומועלים בעורמה כבעיות טכניות שמטרתן בעצם פגיעה ביכולת לממש את עקרונות ההסכם המקורי. שבסופו יהיה צד אחד עליו מוטלת כל האחריות והבצו שהצד המפר בעצם אינו נוטל אחריות בפועל. האם יש הגיון בגישה של ניתוק מגע ואי תגובה אדישות לאיומים של המשתלט? אציין כי במגע אחד בלבד התגלה אדם אגרסיבי מניפולטור שכוונתיו ברורות. האם מניסיונך הצמדות לעקרון המשפטי שאין לך כל קשר משפטי איתו היא בעלת ערך שמניב תוצאות? והצמדות לצד הלא מתפקד בהסכם? למרות שאינו רוצה או משחק כחלש כטקטיקה? ישנה סבירות גבוהה שזהו משחק בצמד מה שמחזק. את הגישה של אי תגובה מה גם שכל משא ומתן מטרתו הרסנית מבחינתו לרוקן את ההסכם מן ההתחייבויות! מה גם שאינו מבין את העסק ועוסק רק בנטרול חובת השתתפות בהוצאות העסק. האם המתנה לפעולות חד צדדיות של הצד השני במצב זהעדיפה? או שיש לנקוט דווקא בגישה אגרסיבית ברורה מה שנראה כמקדם עימות ? שרק יעצים את הסכסכוך ויכיר בו כגורם לגיטימי. איך מודיעים לו שאין כל עניין בדיון איתו? כאשר הצד החתום משחק ומתחמק מה שמעיד שזו טקטיקה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:13, 13 במרץ 2014

  אדם יכול למנות לו מיופה כוח ולפעול מכוח ייפוי הכוח לכל דבר ועניין. כל עוד הדבר מגובה בהסכמות בין הצדדים טרם התגבש ייפוי הכוח.
  מאידך ,במידה ואין הדבר נעשה בצורה רשמית אינך מחויב לדון עם אותו צד שלישי לא רשמי. כמו כן במידה וישנה הפרת הסכם ההתדיינות המשפטית הינה מול האדם החתום על ההסכם.
  לעיתים כדאי להעלים עין בהתערבות צד שלישי ולעיתים כדאי לא לבוא עמו במגע במידה וההתקשרות איתו אינה מתאימה לך.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.