אבקש לשאול - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ציפורה

  נשלח ע"יציפורה 06:58, 6 במרץ 2015

  אבקש לשאול על ההבדל בין הפרה של חוזה חלקית להפרה יסודית. מי מגדיר מהי הפרה חלקית או יסודית? האם זה הצד שנפגע מן ההפרה? במידה ויש הסכם ונעשית בו הפרה חלקית כגון חלוקה לא שיוויונית בין רווח לפעילות והוצאות, האם ניתן לדרוש תיקון או פיצוי על ההפרה כחלקית, וזאת כדי להמשיך ולקיים הסכם רחב וכולל, בכדי לא להידרש לביטול כל ההסכם כולו? יחד עם דרישה לפיצוי מתקן במסגרת התקיימות הפעילות. או שיש לטעון להפרה יסודית? שאלתי השניה? האם כל עוד לא הועלתה הטענה להפרת ההסכם אינה קיימת, ואם הועלתה ונתקבל מענה ענייני ונעצר העיסוק בדבר, האם בכך ניתן לראות סוף פסוק. במידה ויש הפרה חלקית שהודעתי עליה, ולאחריה הפרות נוספות חדשות, האם ההתייחסות להפרות החדשות מבחינת הזכות לפיצוי וזמן ההודעה מתקיימת לכל הפרה בנפרד? כמה זמן הוא המקסימלי? רב תודות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  08:43, 8 במרץ 2015

  1. החוזה מגדיר בד"כ מהי הפרה יסודית וכל השאר הן הפרות שאינן יסודיות. בד"כ הפרה יסודית מבטלת את החוזה ומקנה בפיצוי האמור בחוזה בין הצדדים. ניתן לומר כי הפרה שמבטלת את מהות ההתקשרות הינה הפרה יסודית גם אם אינה נכתבה ככזו בחוזה.
  2. אם לא הועלתה הטענה להפרה נראה כי הצדדים רוצים לחיות עם ההפרה ולאחר מכן בביהמ"ש יהיה קשה להוכיח אחרת.
  3. במידה ויש הפרה בנושא מסויים ולאחר מכן הפרות נוספות בנושאים אחרים לכל הפרה תאריך משלה. אין בחוק זמנים לעניין הפרות אלא אם כתובות בחוזה בין הצדדים.
  יתכן כי הפרה מסויימת היא הפרה מתמשכת.
  יש לבדוק כל מקרה לגופו.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 09:29, 8 במרץ 2015

  מבקשת להודות לך, אם יש הפרה חלקית בנושא מוגדר ולי ההסכם הוא טוב, חוץ מההפרה עצמה, הבנתי שהפרה חלקית שניתנת לתיקון גם באמצעות ארכה וכו' מעבר להודעה על ההפרה, ניתנת לטיפול כהפרה חלקית, מבלי ליפול למהלך של הוגעה על הפרה יסודית של ההסכם כולו. כיוון שיתכן שיתכן שהצד שעושה את ההפרה החלקית , רוצה שאני אגרר להפרה יסודית ואבטל את ההסכם. הבנתי שזה תרגיל ידוע למקרים שבהם רוצים להשיג תגובה כזו.
  האם הגדרה של ההפרה כחלקית והתייחסות אליה גם בפועל לחוד, מבלי להגיב בהפרה נגדית יסודית מצידי היא אפשרית למרות שהיא כביכול אמורה לגרור ממני דרישה לביטול החוזה. האם הגדרה של הפרה חלקית על ידי היא הקובעת? יש גם באמת יכולת לתקנה מבלי להגרר לנתק מוחלט. ויש גם אפשרות להמשיך עם קושי אבל לקיים את מרכיב היסוד בחוזה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:12, 8 במרץ 2015

  קשה לי מאוד להבין מדברייך על מהות הדברים. כדאי להתייעץ עם עו"ד בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.