חוזה בעברית לקנית רכב עבור מי שלא דובר עברית - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 06:32, 6 בפברואר 2013

  יש לי חבר שהגיע לארץ מחו"ל, הוא דובר אנגלית אך בינתיים הוא איננו מבין עברית, החבר שלי קנה ג'יפ חדש מהחברה, המוכר החתים אותו על טפסי הקנייה בעברית ואמר לו באנגלית מה רשום בכל סעיף, החבר שלי חתם על החוזה. המוכר אמר לחבר שלי שהוא מקבל GPS של החברה של הג'יפ שהוא קנה שמותקן בתוך הג'יפ, אחרי 5 חודשים ה GPS הזה התקלקל, החבר שלי בדק את הנושא וגילה שבמקום להביא לו GPS של החברה של הג'יפ שהוא קנה הביאו לו GPS אחר שמיוצר בקוריאה והוא פחות טוב ויותר זול מה GPS של החברה של הג'יפ שהוא קנה וכנראה שזאת הסיבה שה GPS התקלקל. מכיוון שהחוזה שהחבר שלי חתם כתוב בעברית אז הוא הראה לי העתק של החוזה שאליו הוא חתם ושאל אותי היכן רשום בחוזה שהוא צריך לקבל GPS מהחברה של הג'יפ שהוא קנה, הסתכלתי בחוזה ולא ראיתי שום דבר שרשום בו GPS אבל ראיתי שרשום שהוא קנה מערכת מולטימדיה, אולי אחד הרכיבים בתוך מערכת המולטימדיה הוא ה GPS. החבר שלי שאל אותי מה הוא יכול לעשות בנידון ואמרתי לו שאני ינסה לברר את זה.

  השב
 • 14:04, 7 בפברואר 2013

  אבי שלום,

  לכאורה, משהג'יפ סופק עם מכשיר ניווט, ההנחה היא שהמוכר יספק מכשיר ניווט באיכות נאותה.

  על פניו, מכשיר הניווט אשר התקלקל לאחר 5 חודשים, אינו באיכות נאותה, ויש לדרוש מהחברה את תיקונו או החלפתו.

  נוסיף ונציין שניים אלו:

  1. כי אם החוזה אכן לא מציין את סוג מכשיר הניווט שיסופק, ההנחה שצריכה להיות היא כי המכשיר ישסופק הינו מכשיר שמסופק בדרך כלל על ידי היצרן.

  2. חוזה בעל פה מחייב בדיוק כמו חוזה בכתב, אלא, שהבעייה היא שקשה להוכיחו וכאשר החוזה בכתב סותר את החוזה בע"פ הנטען סיכויי הטוען להסכם בעל פה להצליח בטענתו, נמוכים.

  המשך יום נעים,

  ירון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.