מעבר מ-j1 לויזת עבודה - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 01:18, 21 באפריל 2014

  חג שמח! בעלי ואני מתגוררים בארה"ב קרוב ל-10 שנים במהלכן שנינו השלמנו דוקטורט (בעלי היה j1 ואני j2) ועכשיו אני עושה פוסט דוקטורט ובעלי מרצה אורח. בספטמבר הקרוב יפוג סופית ה- j1 של בעלי. באוניברסיטה התחילו לעבוד על h1b עבורי. הבעיה היא עם בעלי. ה-j1 שלנו לא כפוף לחזרה לארץ, אך הבנו שיש אפשרות להעריך אותו בעוד חצי שנה בלבד ואז יהיה חייב לחזור לארץ לשנה לפחות. אם יקבל h1b (כתלוי שלי) הוא לא יוכל לעבוד. (וכמרצה אורח הוא לא זכאי ל-h1b) האם כל הדרכים חסומות בפניו להיות זכאי לעבוד בארה"ב? אם יקבל הערכה של j1 - האומנם יהיה חייב לחזור בהכרח לארץ? האם יש דרך אחרת שאנו לא מודעים לה? יש לנו 3 ילדים אמריקאים ואנו זקוקים ל-2 משכורות... לשהות באופן לא חוקי זה כמובן לא אופציה עבורנו. אנו רוצים לחזור לארץ אך היינו שמחים לעוד מספר שנים של צבירת ניסיון. רוב תודות! רינת

  השב
 • 15:20, 27 באפריל 2014

  Please note tha there a new rules that may implemented soon, tha allows a spouse of H1b to obtain work authorization. But as of right now, you are correct, you cannot work. Furthermore, please also note that if you obtain J1 status/extension, you generally have to go back to Israel for 2 years.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.