זימון נוסף לשגרירות "חקירה" - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 07:57, 4 בספטמבר 2015

  שלום, הוצאתי ויזה אני ואישתי לפני כ-חודש ימים כאשר עבדתי במקום עבודה ממשלתי. לאחר שאישרו לי את הויזה, מקום העבודה לא אישר לי חופשה והחלטתי להתפטר. מקום העבודה שהתפטרתי ממנו דיווח לשגרירות על כך. אי לכך השגרירות זימנו אותי להגיע בימים שני עד חמישי לבירור, ויש אומרים שזה מאין חקירה. יש לי מספר שאלות: 1. האם זה חוקי שמקום העבודה מדווח על כך לשגרירות? על סמך מה הם עושים זאת? 2. האם יש לי ממה לחשוש? זימנו רק אותי , את אישתי לא, מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  19:54, 7 בספטמבר 2015

  שלום דוד, מפתיע לשמוע שמקום העבודה שלך לשעבר יתנהג כך. האם אתה בטוח שהם דיווחו לשגרירות? בכל אופן, לעניות דעתי לא נראה לי שיש איזה עילה לתבוע אותם, באם הם דיווחו אמת, למרות שמובן שמדובר בהתנהגות פוגענית. לא שמעתי על מקום עבודה אשר נוהג בצורה זו. בהחלט יש לך ממה לחשוש, מפני שיש בסמכות פקיד ההגירה לארצות הברית בשגרירות לבטל ויזה לארה"ב באם יש חשש להשתקעות או שהייה לא חוקית בשטח ארה"ב מעבר למועד הנקוב באשרת כניסה לארה"ב. כמו כן, אם קיבלת את הויזה לארה"ב על סמך מקום העבודה, לנסיעה במסגרת העבודה אז זה גם יכול להוות סיבה לבטל את הויזה.

  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.