הכרה בשינוי הדעה של אדם - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • יצחק רוזנברג

  נשלח ע"ייצחק רוזנברג 05:45, 11 בספטמבר 2016

  עו"ד יהושע שלום, עפ"י חוק ההגירה האמריקני (וזאת עפ"י מה שהבנתי בלבד), אדם יכול לשנות את דעתו לאחר 60 ימים, ולכן ניתן להתחיל תהליך של שינוי סטטוס בתוך ארה"ב למי שהתחתן עם אמריקאית או ההיפך. האם על בסיס חוק זה, אני יכול להכנס לארה"ב כתייר ולאחר חודשיים "לשנות את דעתי" ולבקש שינוי סטטוס על סמך איחוד משפחות? (אחי אזרח ארה"ב). תודה, איציק

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

  עו"ד יהושע פקס,מנהל הפורום

  13:35, 12 בספטמבר 2016

  שלום יצחק,

  באופן כללי, המהלך לא מומלץ בכלל. כשנכנסים בתור תייר לארה"ב, נמצאים תחת הצהרה שאין כוונות להשתקע, וברגע שמנסים לשנות את הסטטוס בארה"ב, הדבר עלול להיחשב למעין רמאות. העניין של ה-60 יום, הוא בגדר ניסיון להצביע על כך שבתוך התקופה האמורה, התייר שינה את דעתו. כמובן, כי ההחלטה הסופית נתונה בידי רשויות ההגירה, אבל כפי שהניסיון שלנו מראה, אחד לכמה תיירים שמבצעים את המהלך, מסתבכים עם רשויות ההגירה ומגורשים מארה"ב לתקופות די ארוכות.

  בברכה,
  יהושע פקס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.