גן שסגור עקב מבצע "צוק איתן" באשדוד - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • רוסלנה צודק

  נשלח ע"ירוסלנה צודק 21:15, 24 ביולי 2014

  שאלתי נוגעת למצב ביטחוני "צוק איתן" לגבי גן פרטי בפיקוח משרד החינוך. בן שלי הולך לגן פרטי באשדוד בפיקוח משרד החינוך, כאשר במהלך שנת לימודים קיבלנו גם מימון של 700 ש"ח בחודש עבור חודשים ספטמבר-יוני. לחודשים יולי אוגוסט קיבלנו הצעה להשאיר אותו בגן במתכונת של קייטנה ללא מימון. כתוצאה ממבצע "צוק איתן" , הגן סגור כבר 3 שבועות ולא ידוע מתי יפתח. אני ובעלי עובדים במה שמוגדר "מפעלים חיוניים" ורוב הזמן אין באפשרותנו לקחת חופש ולכן אנו נאלצים לממן גם מטפלת. הגננת מסרבת זכות אותי בימים שהגן סגור. האם יש לי זכות לדרוש מהגן חלק מהתשלום ששילמתי בחזרה, על מנת לא לשלם גם לגן ובמקביל גם למטפלת? הרי אם אני מבינה נכון, גן פרטי מוגדר כעסק קטן שיקבל סבסוד מהממשלה לאור הפסד הכנסות במקרה זה. תודה מראש,

  השב
 • 06:01, 25 ביולי 2014

  רוסלנה שלום
  את מבינה את המצב נכון ומדוייק. הגננת אינה צודקת. היא צריכה להחזיר לך את החלק היחסי מהכסף על התקופה שהגן היה סגור, שכן רק היא תוכל לקבל פיצוי מהמדגינה והיא לא תוכל לדרוש פיצוי אם היא לא תחזיר לך את הכסף .

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.